خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استفاده از نخبگان نیاز امروز توسعه شهری است
اخبار زنجان/ استفاده از نخبگان نیاز امروز توسعه شهری است

اخبار زنجان/ استفاده از نخبگان نیاز امروز توسعه شهری است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حمیدرضا حمیدی عصر شنبه در نشست هم‌اندیشی شهرداری‌ها و روسای شوراهای اسلامی ادوار مختلف شهر زنجان با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل این نشست، قدردانی از تلاش و زحمات اعضایی است که در ادوار گذشته متحمل شده‌اند، افزود: معتقدیم برای اینکه بتوانیم در امور مختلف شهری، طرح‌های قابل اجرایی داشته و مردم را از این پروژه‌ها بهره‌مند کنیم، باید از تجربیات گذشتگان بهره‌مند شویم.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت تک‌بعدی و انفرادی نمی‌تواند در حوزه شهری کارساز باشد، ادامه داد: از آنجایی که سیستم شهرداری دارای لایه‌های مختلفی است، به همین خاطر برای اینکه بتوان در این عرصه، مدیریت بهینه‌ای داشت، باید از خردجمعی استفاده کرد که یکی از منابع غنی در این زمینه، برخورداری از ظرفیت نخبگان است تا بتوان خدمات موثری را در این عرصه ارائه داد.

حمیدی با یادآوری اینکه یکی از مباحث مهم در حوزه شهری، مقوله بازآفرینی شهری است که در جامعه امروز مطرح است، تصریح کرد: اگر بخواهیم به اقداماتی که در این راستا انجام شده است، اشاره کنیم، باید از مواردی چون پیاده‌راه، ایجاد خطوط اتوبوسرانی، انتقال ساختمان پزشکان و … به‌عنوان اقداماتی که در این زمینه انجام شده است، یاد کرد که هر چند در ابتدای اجرا با مشکلاتی همراه بود اما منجر به اداره بهتر امور حوزه شهری شد.

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه یکی از نقاط ضعف شورا، برخوردار نبودن از سند تثبیت شده‌ای برای شهر است، اظهار کرد: اصرار بر برخورداری از سند تثبیت شده برای شهر، به این خاطر است که مدیران در آینده بتوانند طبق این سند حرکت کنند، از این رو امروز باید به دنبال تدوین سند چشم‌انداز مدیریت شهری بوده و این مهم را به جد دنبال کنیم.

سجاد خدایی با تاکید بر اینکه باید از تجربیات اعضای شوراهای اسلامی در ادوار گذشته به بهترین شکل ممکن استفاده شود، خاطرنشان کرد: شهرداری را باید به عنوان نهادی که در همه شرایط اقتصادی خدمات‌رسانی می‌کند، تلقی کنیم. امروز که شرایط اقتصادی مطلوبی نداریم، شهرداری فارغ از همه این دغدغه‌ها، از خدمات‌رسانی به مردم در حوزه شهری نکاسته است.

دیگر عضو شورای پنجم شهر زنجان نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه هدف اصلی از برگزاری چنین جلساتی، نباید صرفا انتقاد و پا گذاشتن بر روس اقداماتی باشد که توسط گذشتگان انجام شده است، اظهار کرد: شهرداری ارگانی برای خدمت‌رسانی به مردم است نه سایر ارگان‌ها، به همین خاطر نباید اجازه دهیم سایر ارگان‌ها به شهرداری به چشم یک گاو شیرده نگاه کرده و در صدد پر کردن چاله و چوله‌های خود باشند.

احمد نصیری با بیان اینکه یکی از شاخصه‌های بارز شورای پنجم، برخورداری از وجه اشتراک در خدمت‌رسانی به مردم با وجود طیف‌های مختلف سیاسی است، افزود: وجود طیف‌های مختلف سیاسی در این شورا باعث نشده است تا به جای خدمت به مردم، به کارهای سیاسی بپردازیم. مهم‌تر از همه اینکه تلاش شده است تا وعده‌هایی که در شهرداری زنجان داده می‌شود، در موعد مقرر عملیاتی شود که خوشبختانه تا به امروز این‌گونه بوده است.

یکی دیگر از روسای اسبق شورای اسلامی شهر زنجان نیز در این نشست با بیان اینکه تجربه نشان داده است که توسعه سیاسی هیچ‌گاه اجازه توسعه شهری را نخواهد داد، یادآور شد: یکی از تجربیاتی که می‌توان از آن برای شورای فعلی استفاده کرد، این است که اجازه داده نشود، منافع شخصی بر منافع شورا ترجیح داده شود؛ چرا که با این کار، چیزی جز تخریب شهردار و شورای عایدی نخواهد داشت.

علیرضا بهرام‌خانی با تاکید بر اینکه در شورای شهر نباید به مسائل ریز بپردازیم؛ چرا که عایدی جز گرفتن وقت شورا به دنبال نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات موثری که شورا می‌تواند برای توسعه شهر و هموار شدن مسیر خدمت‌رسانی انجام دهد، انجام نظارت قبل از بودجه‌ریزی و مهم‌تر از آن، توجه به بازخورد عمل‌ها و اقدامات است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4791326/استفاده-از-نخبگان-نیاز-امروز-توسعه-شهری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.