خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بودجه سال ۹۹ استان زنجان با رشد ۱۶ درصدی بسته خواهد شد
اخبار زنجان/ بودجه سال ۹۹ استان زنجان با رشد ۱۶ درصدی بسته خواهد شد

اخبار زنجان/ بودجه سال ۹۹ استان زنجان با رشد ۱۶ درصدی بسته خواهد شد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی ظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان زنجان از  رشد ۱۶ درصدی بودجه استان زنجان در سال ۱۳۹۹ خبر داد، گفت: این بودجه در بخش هزینه‌ای ۲۷۷ میلیارد تومان و در بخش عمرانی بیش از ۱۹۹ میلیارد تومان بسته‌شده است.

وی با بیان اینکه  استان زنجان در رشد بودجه در بین استان‌ها رتبه چهارم را دارد، افزود: نمایندگان مجلس و مدیران دستگاه‌های دولتی باید برای افزایش سهم استان از بودجه سال آینده تلاش کنند.

حقیقی با بیان اینکه دستگاه‌ها باید سند آمایش سرزمین را در برنامه ریزی‌هایخود مورد توجه جدی قرار دهند،  ادامه داد: سند آمایش سرزمین استان نیز به منظر نخبگان گذاشته شود زیرا دیدگاه آنان، پشتوانه محکمی بر تحقق سند است.

استاندار زنجان با بیان اینکه خارج شدن ۱۷ دستگاه  استان تا سال ۹۹ از خانه به دوشی در قالب طرح مولد سازی اموال وداریی های دولتی هم دیگر دستور جلسه مهم استان است، افزود: استفاده از فضاهای ورزشی دستگاه‌های اجرایی استان برای رشد و ترویج ورزش همگانی موضوع  دیگر این جلسه بود که قرار شد تمامی دستگاه‌های اجرایی استان فضای ورزشی لازم را برای ترویج ورزش همگانی در اختیار سازمان ورزش و جوانان استان قرار دهند.

حقیقی با بیان اینکه طرح کلی برای ورزش همگانی در نظر گرفته شود، گفت: فضاهای ورزشی دستگاه‌های دولتی برای عموم مورد استفاده قرار بگیرید وفرهنگ سازی لازم در استان برای توسعه ورزش همگانی انجام شود.

استاندار زنجان افزود: تا ششمین روز از ثبت نام برای انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی ۱۴۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند که این امر نسبت به مدت مشابه دوره قبل، ۹ درصد افزایش یافته و انتظار می‌رود که تا پایان روز ثبت‌نام تعداد نفرات به ۱۶۰ نفر برسد.

حقیقی با بیان اینکه ۱۳۴ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان مرد و ۱۰ نفر خانم است، ادامه داد: بر اساس آنچه احصا شد، گفت: تاکنون برای هر کرسی در استان زنجان، ۲۹ نفر رقابت می‌کنند که این نفرات به لحاظ تعداد افراد ثبت‌نامی است، ۶ نفر ازخانم‌هایثبت‌نام‌کننده از شهرستان زنجان، ۳ نفر ابهر و یک نفر از ماهنشان است.

وی افزود: در مجموع ۸۰ نفر از ثبت‌نامی‌ها از حوزه زنجان، ۲۳ نفر از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه، ۱۵ نفر از ایجرود و ماهنشان و ۲۶ نفر از خدابنده ثبت‌نام کرده‌اند.

حقیقی با بیان اینکه  هیئت اجرایی انتخابات استان تشکیل‌شده و فرایند مرحله چهارم انتخابات که استعلام ثبت‌نام‌کنندگان است، آغاز شده است، گفت: پس از اعلام وضعیت ثبت‌نام‌کنندگان، کاندیداها مشخص می‌شوند و در صورت داشتن اعتراض توسط ثبت‌نام‌کنندگان، اعتراض‌ها به هیئت نظارت اعلام و در صورت اعتراض مجدد موارد به شورای نگهبان اعلام می‌شود و داوطلبان تأیید شده نیز یک هفته فرصت تبلیغات دارند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4791072/بودجه-سال-۹۹-استان-زنجان-با-رشد-۱۶-درصدی-بسته-خواهد-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.