خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اصناف باید با رعایت انصاف مردم را همراهی کنند
اخبار زنجان/ اصناف باید با رعایت انصاف مردم را همراهی کنند

اخبار زنجان/ اصناف باید با رعایت انصاف مردم را همراهی کنند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زنجان با بیان اینکه امروز در عرصه‌ای قرار داریم که دشمن جنگ اقتصادی علیه ایران اسلامی آغاز کرده است، گفت: در طول چهل سال گذشته شاهد توطئه‌های مختلفی از سوی بدخواهان نظام در عرصه‌های سیاسی و فرهنگی بودیم که همه این دسیسه‌ها به واسطه هوشیاری مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی ناکام ماند.

وی با یادآوری اینکه مردم ایران در عرصه اقتصادی نیز همانند سایر عرصه‌ها، دشمن را به عقب خواهد راند، افزود: یکی از ضرورت‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی و جنگ تمام‌عیاری که دشمن به راه انداخته، گوش فرا دادن به فرامین رهبر معظم انقلاب که همواره چراغ راه ما بوده، است، به همین خاطر با شناخت راه، می‌توان از این مشکلات نیز با سربلندی عبور کرد.

خاتمی با اشاره به موضوع گران‌فروشی در شرایط کنونی و لازمه برخورد با این مقوله، ادامه داد: آنچه که مسلم است، این است که صرفا با اعمال قانون نمی‌توان گام‌های موثری در این زمینه برداشت؛ چرا که کسبه نیز باید با رعایت انصاف، مردم را در این شرایط اقتصادی یاری کنند و نتایج این‌گونه رفتار باعث می‌شود دشمن در تحقق اهداف خود ناکام بماند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه استفاده از تجربیاتی که در گذشته به دست آورده‌ایم، می‌تواند به عنوان چراغ راهی، ما را در این شرایط سخت و دشوار نیز با سربلندی بیرون بیاورد، ادامه داد: آنچه که مسلم است، این است که امروز از سرمایه‌های ارزشمند علمی برخوردار است و بی‌تردید برای اینکه دیگر نیازی به علوم سایر کشورها نداشته باشیم، لازم است تا از این سرمایه‌ها استفاده کنیم.

خاتمی با اشاره به اینکه کشورهای خارجی در طول چهار دهه گذشته ثابت کردند که حاضر نیستند به همین راحتی تکنولوژی خود را در اختیار ما قرار دهند، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت‌های داخلی باعث می‌شود تا کمتر به تکنولوژی سایر کشورها متکی باشیم و فراموش نکنیم که هیچ کشوری بدون اینکه به منافع خود فکر کند، حاضر نیست تکنولوژی را در اختیار ما قرار دهد.

امام جمعه زنجان از شهید شهریاری به عنوان یکی از سرمایه‌های ارزشمند علمی کشور یاد کرد و گفت: زمانی که غنی‌سازی اورانیوم از ۱.۵ درصد به ۲۰ درصد رسید، این نشان‌دهنده آن بود که توانسته‌ایم از ظرفیت‌های داخلی در عرصه‌های علمی همچون شهید شهریاری استفاده مطلوب و بهینه داشته باشیم، لذا استفاده از ظرفیت نخبگان در شرایط کنونی، یکی از ملزومات است.

 خاتمی با بیان اینکه آمار حاکی از آن است که جزو معدود کشورهایی هستیم که تا به امروز نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های بومی، استفاده مطلوب داشته باشیم، یادآور شد: ایران اسلامی در عرصه‌های علمی از ظرفیت‌های ارزشمندی برخوردار است که بی‌تردید اگر از این ظرفیت‌ها به‌ویژه نخبگان استفاده بهینه به عمل آوریم، خواهیم توانست شرایط سخت و دشواری را که در عرصه اقتصادی به وجود آمده است، پشت سر بگذاریم.

امام جمعه زنجان در ادامه به فرا رسیدن سالروز ۱۶ آذر، روز دانشجو، خاطرنشان کرد: معتقدیم جنبش دانشجویی، جنبش ضد استکباری بوده و باید قدردان جامعه دانشجویی باشیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4790151/اصناف-باید-با-رعایت-انصاف-مردم-را-همراهی-کنند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.