خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ رشد ۴۸ درصدی بازدید از موزه ذوالفقاری در سالجاری نسبت به ۹۷
اخبار زنجان/ رشد ۴۸ درصدی بازدید از موزه ذوالفقاری در سالجاری نسبت به ۹۷

اخبار زنجان/ رشد ۴۸ درصدی بازدید از موزه ذوالفقاری در سالجاری نسبت به ۹۷

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از  اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان زنجان، امیر ارجمند افزود: این رشد نه تنها در موزه باستان شناسیبلکه در کلیه اماکن تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان زنجان در ۸ ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشتهاتفاقاً افتاده و به‌صورت میانگین شاهد رشد ۱۶ درصدی هستیم.

وی  عامل این رشد را تلاش و سعی میراث فرهنگی در معرفی آثار تاریخی و اماکن گردشگری با همکاری دستگاه‌های دیگر دانست و ادامه داد: این یعنی ما گامی دیگر در راستای نیل به هدف خود یعنی گذر از معبر گردشگری به مقصد گردشگری برداشته‌ایم.

 ارجمند با اشاره به دو مجموعه فسیل و سنگ‌های تزیینی که در ماه‌های اخیر در استان مجوز مجموعه داری و پروانه نمایش گرفته‌اند، گفت: این دو مجموعه برای نمایش با مشکل مکان مواجه هستند که ما امیدواریم با همراهی میراث ودستگاه‌های دیگر شاهد برپایی این موزه‌ها در زنجان باشیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: بر اساس بررسی‌هایصورت گرفته میزان بازدید از موزه باستان شناسی، مردان نمکی و ذوالفقاری استان زنجان در ۸ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۴۸ درصد رشد یافته است.

ارجمند ادامه داد: تجربه موفق نخستین موزه خصوصی زنجان می‌تواند الگو قرار گیرد چراکه باغ موزه گیاهان دارویی از بازدید کننده خوبی برخوردار است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4789672/رشد-۴۸-درصدی-بازدید-از-موزه-ذوالفقاری-در-سالجاری-نسبت-به-۹۷

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.