خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تبیین معیارهای انتخاب صحیح در انتخابات مجلس الزامی است
اخبار زنجان/ تبیین معیارهای انتخاب صحیح در انتخابات مجلس الزامی است

اخبار زنجان/ تبیین معیارهای انتخاب صحیح در انتخابات مجلس الزامی است

 سجاد خدایی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» با بیان اینکه تبیین معیارهای انتخاب صحیح الزامی است، گفت:  در شرایط کنونی که انتخابات اسفندماه را پیش رو داریم، تبیین معیارهای انتخاب صحیح الزامی است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان افزود: توصیه من به افرادی که به دنبال این هستند که فقط اسمی از آن‌ها در فهرست ثبت‌نام کنندگان آورده شود و یا اینکه برخی‌ها برای بر سر زبان‌ها ماندن نام‌شان و یا اینکه ترمیم و اعاده حیثیت رد صلاحیت‌شان در ادوار گذشته و یا اینکه مورد توجه قرار گرفتن و یا هر دلیل دیگری، از جمله شهرت و آوازه نام داشتن ثبت‌نام می‌کنند ولی حضور با اراده و مصمم در میدان رقابت انتخاباتی تا پایان انتخابات را ندارند، این است که وقت و انرژی مردم، دولت و نظام را نگیرند.

خدایی در پاسخ به این سئوال که آیا معتقد نیستید حضور این‌گونه افراد، تنور انتخابات را گرم کرده و باعث افزایش مشارکت مردمی می‌شود، تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیرشان قبل از درس خارج فقه، همانند چراغ راهی است تا بهترین مسیر را انتخاب کنیم و به تعبیری تصریح می‌نمایند کسانی که توانمندی، مسئولیت‌پذیری، تعهد و دیگر معیارهای لازم را ندارند، نباید وارد عرصه انتخابات شوند.

کسانیکه بدنبال آوازه نام هستند، وقت و انرژی مردم ، دولت و نظام را نگیرند

عضو شورای شهر زنجان با توصیه به داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: کسانی که به دنبال شهرت و آوازه نام هستند، نباید وقت و انرژی مردم، دولت و نظام را بگیرند.

خدایی که در انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر زنجان با بیشترین آرا به شورا راه یافت،  یادآور شد: برای مشارکت حداکثری مردم و گرم شدن منطقی تنور انتخابات، همه افراد بالاخص فعالان سیاسی و اجتماعی باید با انتخاب مسیر و شیوه درست حضور در این عرصه منجمله آگاهی‌سازی و تشویق آحاد مردم، بستگان، آشنایان، همکاران و دوستان به ایفای نقش و وظیفه خود بپردازند و برای این منظور حتما نباید خود اقدام به ثبت‌نام کنند.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان با اشاره به نقش شوراها در شرایط کنونی، اظهار کرد: با وجود اینکه دخالت و پرداختن به موضوع انتخابات جزو وظایف قانونی و نوشته شده شوراها نیست اما جامعه شورایی وظایفی نانوشته نیز دارند که در قبال موکلان خود متعهد به بیان آن‌ها هستند و آن، تبیین معیارهای انتخاب صحیح به منظور آگاهی‌دهی و آگاهی‌بخشی و نیز تشویق مردم به حضور و مشارکت حداکثری در عرصه انتخابات است.

خدایی خاطرنشان کرد: این نوع رویکرد، زمینه مناسب را برای انتخاب اصلح‌ترین افراد فراهم کرده و باعث بالا بردن میزان مشارکت مردمی، انسجام، وحدت و پشتیبانی مردم از انقلاب و نظام اسلامی می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4789334/تبیین-معیارهای-انتخاب-صحیح-در-انتخابات-مجلس-الزامی-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.