خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ خون شهیدان موجب نجات،عظمت و عزت کشور شده است
اخبار زنجان/  خون شهیدان موجب نجات،عظمت و عزت کشور شده است

اخبار زنجان/ خون شهیدان موجب نجات،عظمت و عزت کشور شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، امیر سرتیپ امیر حاتمی ظهر پنجشنبه در نهمین یادواره شهید شهریاری در دانشگاه آزاد زنجان، گفت: دشمن دانشمندان هسته ای کشور را تحمل نکرد و دست به ترور آنها زد. 

وی با بیان اینکه شهدا با نثار خون مطهر خودشان  پایه‌های نظام را مستحکم کرده‌اند، اظهار کرد: بصیریت و اقتداری که امروز در کشور وجود دارد حاصل ایثار و از خودگذشتگی شهدا است که این بصیریت همواره در جامعه اسلامی ایران جاری است.

حاتمی با تاکید بر اینکه بصیریت و هوشیاری ملت بزرگ ایران همواره باعث شکست توطئه های دشمنان در مقاطع مختلف نظام شده است، گفت: همه آحاد جامعه باید با الگوی گیری از شهدا، مولفه های بصیریت و اقتدار را در جامعه تقویت بدهند.

وزیر دفاع به اغتشاشات اواخر آبان ماه سالجاری در کشور اشاره کرد و با بیان اینکه دشمن تمام توان و داشته های خود را در اغتشاشات اخیر وارد صحنه کرده بود، گفت:  مردم ولایتمدار زنجان باردیگر بصیریت و هوشیاری خود را در مقابله با فتنه و توطه دشمنان نشان دادند و  این بصریت و حمایت از نظام به افتخارات زنجان اضافه شد.

حاتمی با بیان اینکه ملت ما به خوبی به عمق و کینه دشمن پی برده است، گفت: ادعای دشمنان در طرفداری ملت ایران یک دروغ بزرگ است و بیشترین و عمیق ترین دشمنی ها  را علیه ملت ایران اعمال می کنند.

 وی ابراز کرد: دشمن از یک طرف همه امکانات اقتصادی ما را محدود می کند و طرف دیگر می خواهد  به هر بهانه ای امنیت ما را بگیرد.

حاتمی با بیان اینکه وقتی یک دانشمند را تحمل نمی کنند،نمی توانند طرفدار ملت ایران باشند،  گفت: مردم فهیم و انقلابی اجازه چنین جسارتی را به دشمن نمی دهند و طبق منویات مقام معظم رهبری، زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ، یاد آورشد: اگر در جامعه ای فرهنگ شهادت زنده نگه داشته شود، آن جامعه به استقلال، عزت و سربلندی پایدارخواهد رسید. 

حاتمی با اشاره به  اینکه ۱۷ هزار شهید ترور درایران  اسلامی وجود دارد، افزود: در دوران دفاع مقدس دشمن متوجه شد با برنامه های کوچک نمی تواند این انقلاب و ملت را از پا در آورد و به همین دلیل برنامه بزرگی چید اما خون شهدای نیروهای مسلح،مردمی و جهاد باعث شد تا بعد از دوره های طولانی با سربلندی و عزت از دفاع مقدس خارج شویم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ابراز کرد: تفاوت  شهید شهریاری با شهدای دیگر این است که شهدای دوران دفاع مقدس رودرو با دشمن مقابله کردند و شهدای هسته ای در جبهه ای شهید شدند که به ذهن متبادر نمی شود و شهید شهریاری دانشمند متعهد و متخلق به اخلاق بود که برای ارتقای کشورشهید شد. 

حاتمی افزود: اگر دشمنی بخواهد علیه کشوری کاری انجام دهد به فرهنگ و عقبه آن جامعه نگاه می کند که با دشمن چگونه برخورد کرده است.

وی تصریح کرد: مکتب اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان مکتب شهادت مشهور است چرا که با خون شهید آبیاری شده و به نام شهید زنده مانده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز در ایام محرم به نام شهید بزرگ کربلا بر سرو سینه می زنیم تا قدردان خون شهدا باشیم.

حاتمی بیان کرد: به هر مقطعی از انقلاب که نگاه می کنیم متوجه می شویم خون شهیدان موجب نجات،عظمت و عزت کشور شده  و در دوره انقلاب اسلامی نیز اهمیت این بزرگداشت خون شهید به خوبی روشن شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4789440/خون-شهیدان-موجب-نجات-عظمت-و-عزت-کشور-شده-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.