خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۷۰ درصد هزینه های درمان مربوط به درمان های سرپایی است
اخبار زنجان/ ۷۰ درصد هزینه های درمان مربوط به درمان های سرپایی است

اخبار زنجان/ ۷۰ درصد هزینه های درمان مربوط به درمان های سرپایی است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،طاهر موهبتی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با بیان اینکه در حال حاضر۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارد، افزود: همچنین در بخش بستری بیش از ۹۰ درصد هزینه‌ها توسط سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص تعرفه دولتی پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امروز ۲۴۵۰ قلم دارو تحت پوشش خدمات بیمه سلامت بوده و این سازمان ۴۷ هزار لوازم مصرفی و پزشکی را نیز تحت پوشش خود قرار داده است، ادامه داد: آمار مراجعه افراد تحت پوشش این سازمان به مراکز درمانی، حاکی از آن است که در سال ۹۶ حدود ۱۹۰ میلیون بار مراجعه به مراکز تحت درمان سازمان بیمه سلامت داشته‌ایم.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران با یادآوری اینکه این آمار در سال گذشته به دلیل رفع هم‌پوشانی به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر رسید، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های این سازمان که در آینده نزدیک و در بهمن‌ماه امسال محقق خواهد شد، بحث راه‌اندازی پایگاه اطلاعات برخط درمان بیمه‌شدگان در کشور است. علاوه بر این، همه اطلاعات بیمه‌شدگان کشور در همه صندوق‌ها در آن پایگاه متمرکز شده و در این پایگاه استحقاق خدمت خواهد شد.

موهبتی همچنین به موضوع هدفمند کردن بیمه رایگان به سمت گروه‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: متاسفانه در گذشته و به دلایل مختلف، برخی از افراد که دارای توان مالی بالایی بودند، تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند که با هدفمند شدن این موضوع، افرادی تحت این بیمه قرار خواهند گرفت که شرایط واقعی برخورداری از این نوع بیمه را خواهند داشت.

وی به خدماتی که سامانه تایید داروی بیمه سلامت ارائه می‌دهد، اشاره کرد و افزود: ۸۰ درصد هزینه‌های دارویی کشور در این سامانه پرداخت می‌شود و معتقدیم روندی را که در پیش گرفته‌ایم باعث می‌شود که توزیع دارو کنترل شده صورت گرفته و از قاچاق دارو جلوگیری شود.

مدیرعامل بیمه سلامت ایران در ادامه با یادآوری اینکه نداشتن توازن بین منابع و مصارف، رعایت نکردن اقتضائات بیمه‌ای و نیز اطلاع نداشتن مردم از خدمات بیمه سلامت، از جمله مشکلات موجود در این حوزه بوده و اقداماتی در راستای حل آن‌ها انجام شده است، اظهار کرد: یکی از بخش‌های هزینه‌بر برای این سازمان، مربوط به بیماران خاص است که حمایت از این بخش هزینه‌بر است که تا به امروز ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای ۶۷ هزار بیمار خاص هزینه شده است.

موهبتی از پیاده‌سازی سامانه استحقاق‌سنجی در ۶۰۵ بیمارستان دولتی کشور خبر داد و با یادآوری اینکه این موضوع در خصوص دارو نیز انجام شده است، خاطرنشان کرد: زنجان یکی از استان‌هایی است که در خصوص رسیدگی اسناد الکترونیکی پیشرفت خوبی داشته و در این زمینه اکنون ۴۵۰ بیمارستان تحت پوشش قرار دارد که تا پایان امسال همه بیمارستان‌ها به این سیستم مجهز خواهند شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4788442/۷۰-درصد-هزینه-ها-مربوط-به-درمان-سرپایی-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.