خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است
اخبار زنجان/ ۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است

اخبار زنجان/ ۱۱ هزار فقره واقعه ولادت در استان زنجان رخ داده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سید علی شفیعی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل ثبت احوال زنجان، به وقوع ولادت در استان زنجان اشاره کرد و گفت: طی ۸ ماهه امسال ۱۱ هزار و ۳۲۸ فقره واقعه ولادت در استان رخ داده است. 

وی اظهار کرد: تعداد ولادت ثبت شده روزانه در ۸ ماهه امسال به طور متوسط برابر با ۴۶ مورد واقعه ولادت بوده که به طور تقریبی در هر یک ساعت دو واقعه ولادت به ثبت رسیده است. 

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: تعداد موالید پسر در این بازه زمانی برابر با ۵ هزار و ۷۰۶ مورد بوده و تعداد موالید دختر هم برابر با ۵ هزار و ۶۲۲ مورد بوده است. 

شفیعی ابراز کرد: نسبت جنسی پسر به دختر در ۸ ماهه امسال برابر با ۱۰۱ است یعنی به ازای ثبت تولد هر ۱۰۰ دختر تولد ۱۰۱پسر به ثبت رسیده است. 

وی گفت: طی هشت ماهه امسال ۳ هزار و ۲۷۲ فقره وفات در استان رخ داده که تعداد فوت جاری ثبت شده روزانه به طور متوسط برابر با ۱۳ مورد بوده که به طور تقریبی در هر دو ساعت یک واقعه وفات به ثبت رسیده است. 

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان به به صدور کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و یاد آورشد: طی هشت ماهه امسال ۴۴ هزار و ۵۸۱ نفر کارت هوشمند ملی دریافت کردند. 

شفیعی افزود: کل افرادی که تاکنون کارت هوشمند ملی دریافت کرده اند ۶۹۰ هزار و ۳۰۰ مورد بالغ بر ۸۲.۳۲ درصد است. 

وی تصریح کرد: جمعیت واجدین شرایط کارت هوشمند ملی در استان زنجان ۸۳۸ هزار و ۵۵۶ مورد است و تعداد ایستگاههای کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان ۵۰ مورد است. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4788224/۱۱-هزار-فقره-واقعه-ولادت-در-استان-زنجان-رخ-داده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.