خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مناسب سازی معابر شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد
اخبار زنجان/  مناسب سازی معابر شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد

اخبار زنجان/ مناسب سازی معابر شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد

به گزارش  خبرنگار «ابهرآنلاین»، مصطفی سراج عصر سه شنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی معلولان در مرکز همایش های بین المللی روزبه زنجان، بر توانمند سازی معلولین تاکید کرد و گفت: طی هفته گذشته کمک هزینه معیشت برای معلولان شدید، خیلی شدید و فاقد شغل به تعداد ۱۹۱ هزار نفر در سطح کشور پرداخت شد.

مدیرکل دفتر توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی افزود: به مناسبت روز جهانی معلولان به بیش از ۲۶ هزار نفر از معلولان ضایع نخاعی در کشور که میانگین ۲۰۰ هزار تومان حق پرستاری دریافت می‌کردند، ۵۵۴ هزار تومان پرداخت و این کمکها  به حساب گروه‌های هدف واریز شده است. 

سراج ابراز کرد: طبق مصوبه هیئت دولت مرحله دوم پشت نوبتی‌ها برای معلولان مراکز شبانه روزی، ۹۲۰ هزار تومان، افراد فاقد سرپرست یک میلیون  و ۱۰۰ هزار تومان و برای افرادی که در منازل نگهداری می‌شوند، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وی با اشاره به وضعیت استخدام معلولین، گفت: اقداماتی انجام شده و حق مجوز استخدام ۳ درصد باید مد نظر قرار گیرد.

مدیرکل دفتر توانبخشی مراقبتی سازمان بهزیستی از الکترونیکی و به روز شدن خدمات توانبخشی توسط سازمان بهزیستی خبر داد و افزود: هزینه ارائه خدمات توانبخشی و مراقبتی در منزل طی روزهای آینده به صورت  الکترونیکی پرداخت می‌شود.

سراج به وضعیت مناسب‌سازی معلولین اشاره کرد و ادامه داد: همکاری بین بخشی نتیجه‌بخش خواهد بود و مناسب سازی معابر شهری باید مورد توجه جدی قرار گیرد. 

وی  افزود: طرح‌هایی در زمینه اشتغال، تحصیل رایگان و غیره در نظر داشتیم که تصویب شده و به خوبی هم اجرا خواهند شد. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4787963/مناسب-سازی-معابر-شهری-باید-مورد-توجه-جدی-قرار-گیرد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.