خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هیچ‌کس حق زیاده‌خواهی در انتخابات را ندارد
اخبار زنجان/ هیچ‌کس حق زیاده‌خواهی در انتخابات را ندارد

اخبار زنجان/ هیچ‌کس حق زیاده‌خواهی در انتخابات را ندارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای اداری استان زنجان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، از انتخابات به عنوان رویدادی که یازده مرحله داشته و در قالب ۲۵ فرآیند برگزار می‌شود، گفت: دومین مرحله از انتخابات مجلس شورای اسلامی را از ۱۰ آذرماه آغاز کرده‌ایم.

وی با یادآوری اینکه مهلت ثبت‌نام به مدت یک هفته بوده و تا ۱۶ آذرماه امسال ادامه خواهد داشت، افزود: در شرایط کنونی باید قدردان کسانی باشیم که وقتی احساس می‌کنند این توانایی را دارند که به مردم خدمت کنند، اقدام ثبت‌نام در نمایندگی مجلس شورای اسلامی می‌کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه از ۲۵ فرآیندی که برای انتخاب وجود دارد، ۲۴ فرآیند بر اساس سیستم مکانیزه برگزار می‌شود، تصریح کرد: تنها فرآیندی که معتقدیم باید آن نیز بر اساس سیستم مکانیزه برگزار شود، فرآیند اخذ رأی و شمارش آرا است که در همین راستا نام شهرستان زنجان را برای برگزاری چنین فرآیندی اعلام کرده‌ایم که البته تا به امروز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

حقیقی با یادآوری اینکه بیشترین آمار ثبت‌نامی‌ها در پایان سومین روز ثبت‌نام‌ها متعلق به شهرستان زنجان است، ادامه داد: برای استان زنجان چهار حوزه اصلی در انتخابات شامل زنجان، ابهر، خدابنده و ماه‌نشان تعیین شده است و امیدواریم شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه باشیم، البته نباید فراموش کرد که لازمه برگزاری انتخابات باشکوه، برخورداری از سلامت انتخابات و رقابت بر اساس قانون برای ذی‌نفعان است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری انتخابات، تقویت مقوم‌های اتحاد در جامعه است، اظهار کرد: با هماهنگی‌هایی که بین هیئت اجرایی و هیئت نظارت وجود دارد، اجرای دقیق ارکان انتخابات بر اساس قانون، دور از دسترس نیست، از همه مهم‌تر هیچ‌کس در این رویداد مهم سیاسی، نباید تماشاچی باشد و نقش نخبگان در این بین بیش از سایرین پررنگ است.

حقیقی با بیان اینکه امنیت در انتخابات باید توأم با نشاط بوده و این ثمره ارزشمند انقلاب را باید با نشاط در سایه امنیت برگزار کنیم، بیان کرد: طبق ماده ۱۱ قانون انتخابات، همه ارگان‌ها، دستگاه‌ها و نهادها موظف هستند تا امکانات خود را در اختیار فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها قرار دهند و نباید انتظار داشته باشند که برای این کار، هزینه‌ای به آن‌ها داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه انتظار ما از مدیران‌کل روسای دانشگاه و نیز مدیران شهرستانی این است که نقش خود را در انتخابات به صورت کلیدی ایفا کنند، گفت: فراموش نکنیم که برگزاری انتخاباتی سالم و باشکوه، تضمینی برای ثبات آنچه که به بهای خون شهدا به دست آمده است، خواهد بود.

حقیقی در ادامه به موضوع آنفلوانزا اشاره و با یادآوری اینکه این موضوع چیز تازه‌ای نبوده و باید زمینه‌های پیشگیری را بیش از پیش فراهم کنیم، یادآور شد: با توجه به اینکه ستاد بحران، ستاد استانی و ستاد شهرستانی در این زمینه تشکیل شده است، مردم نباید نگران تامین دارو باشند؛ چرا که تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

وی همچنین ضمن تبریک ۱۶ آذر، روز دانشجو خاطرنشان کرد: روز دانشجو از آن جهت حائز اهمیت است که دانشجو و در کل قشر جوان جزو سرمایه‌های ارزشمند هر جامعه‌ای به شمار می‌رود و معتقدیم باید به حرف دانشجو باید گوش فرا داد که در همین راستا به مناسبت روز دانشجو به چند دانشگاه در استان سرکشی خواهیم کرد.

گفتنی است، در  این جلسه از دست‌اندرکاران حج امسال تجلیل به عمل آمد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4788104/هیچ-کس-حق-زیاده-خواهی-در-انتخابات-را-ندارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.