خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اعتیاد و طلاق ۲ آسیب اجتماعی مهم در استان زنجان است
اخبار زنجان/ اعتیاد و طلاق ۲ آسیب اجتماعی مهم در استان زنجان است

اخبار زنجان/ اعتیاد و طلاق ۲ آسیب اجتماعی مهم در استان زنجان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خدابخش مرادی نافچی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در محل استانداری زنجان، بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: پایگاه‌های بسیج به جهت مردمی بودن و جایگاهی که دارند می‌توانند در امر مبارزه با مواد مخدر مؤثر واقع شوند.

وی با بیان اینکه همه افراد را به امر مبارزه با مواد مخدر حساس کنیم، اظهار کرد: جامعه باید در زمینه پیشگیری و مقابله از اعتیاد آموزش به بنید و از ظرفیت‌های موجود در بخش‌های مختلف برای اعتیاد استفاده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان ابراز کرد: باید پیامدهای منفی اعتیاد را به مردم نشان دهیم و جوانان باید بیشتر با آسیب‌های مواد مخدر آشنا شوند. 

مرادی نافچی  بر لزوم برگزاری همایش طرح یاری‌گران زندگی در استان زنجان تاکید کرد و افزود: این همایش باهدف پیشگیری از اعتیاد در بین خانواده‌ها و مدارس استان برگزار شود.

وی با بیان اینکه نقش جامعه علمی و دانشگاهی درزمینه پیشگیری و مقابله با اعتیاد مهم و تأثیرگذار  است، گفت: پزشکان دارای پایگاه اجتماعی مهمی هستند و می‌توانند در جهت درمان و پیشگیری از اعتیاد مؤثر واقع شوند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: آموزش مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت در بحث مقابله و پیشگیری از اعتیاد بسیار مؤثر است و باید شورای کارگری را فعال کنیم. 

مرادی نافچی یاد آور شد: اعتیاد و طلاق ۲ آسیب اجتماعی مهم در استان زنجان است که باید برنامه ریزی مناسب برای رفع این آسیب‌ها صورت بگیرد. 

وی تصریح کرد: اقدامات خوبی در بحث مقابله و مبارزه با مواد مخدر انجام شده و باید شناسایی و پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر مورد توجه قرار گیرد. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4787121/اعتیاد-و-طلاق-۲-آسیب-اجتماعی-مهم-در-استان-زنجان-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.