خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از الگوهای توسعه در استان زنجان است
اخبار زنجان/ شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از الگوهای توسعه در استان زنجان است

اخبار زنجان/ شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از الگوهای توسعه در استان زنجان است

به گزارش خبرنگار،فتح الله حقیقی ظهر سه شنبه در جلسه دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی زنجان، گفت: یکی از ایرادات بزرگ در بخش دولتی این است که با وجود شروع یک طرح و فعالیت در ادامه روند اجرای آن مشکلاتی پیش می آید.  

وی به روند فعالیت شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: علوم  بین رشته ای و شرکت های دانش بنیان یکی از الگوهای توسعه یافته در کشورهای پیشرفته است. 

استاندار زنجان، با بیان اینکه باید شرکت های دانش بنیان مسئله ما باشد،اظهار کرد: برای ترسیم الگوی توسعه استان باید به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه شود و شرکت‌های دانش‌بنیان نیز توجه داشته باشند که باید در زمینه تجاری‌سازی محصولات حرکت کنند.

حقیقی با بیان اینکه تا زمانی‌که این مسائل به دغدغه  تبدیل نشود، امور این بخش بهبود نمی‌یابد، تصریح کرد: باید اعتمادسازی ایجاد شود تا این شرکت‌ها تشکیل شده و فعالیت کنند.

وی ابراز کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از الگوهای توسعه در استان زنجان است که باید توجه جدی و عملی به این حوزه شود.

استاندا زنجان، بر گسترش علوم بین رشته‌ای تاکید کرد و یاد آورشد: توسعه تجارت نوین بر مبنای علوم بین‌رشته‌ای در دنیای کنونی بسیار مورد توجه است.

حقیقی افزود: جوانان ثروت و فرصت پیشرفت کشور هستند واگر از جوانان پشتیبانی شود، به تعالی می‌رسند و کشور در مسیر توسعه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان نباید پراکنده شود، گفت: شرکت های دانش بنیان باید در محیطی متمرکز شده و مکمل یکدیگر باشد. 

استاندار زنجان،  برتشکیل انجمن شرکت‌های دانش‌بنیان برای بهبود شرایط تاکید کردو افزود: باید توسعه بر اساس علوم‌ دانش‌بنیان مورد توجه قرار گیرد وبه آن ارزش داده شود.

حقیقی با اشاره به روند ورود به تجارت اوراسیا تاکید کرد ویاد آورشد: به روند استقرار شهرک صنعتی ترک‌ها توجه شود چرا که این استان ظرفیت های بسیار خوبی در بخش برق و آی تی دارد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4787519/شرکت-های-دانش-بنیان-یکی-از-الگوهای-توسعه-در-استان-زنجان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.