خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند
اخبار زنجان/ دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند

اخبار زنجان/ دانشگاه‌های نسل سوم وچهارم برنامه‌های اقتصادمقاومتی را پیش ببرند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مهدی قائمی ظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته در دانشگاه علوم‌پزشکی با یادآوری اینکه طرح تحول آموزشی دارای ۱۱ بسته بوده و همه این بسته‌ها در راستای ارتقای کارهای روزمره دانشگاه علوم‌پزشکی طراحی شده است، گفت: دانشگاه کارآفرین دانشگاهی است که بتواند در کنار تولید علم، به تولید ثروت نیز بپردازد.

وی از علوم‌پزشکی به عنوان یک دانشگاه کارآفرین یاد کرد و با تاکید بر اینکه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم باید این مهم را در خاطر داشته باشند که پیش‌برنده برنامه‌های اقتصاد مقاومتی نیز باشند، افزود: خوشبختانه گام‌های بلندی در راستای جذب دانشجوی خارجی برای دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان برداشته شده که در این خصوص می‌توان به جذب ۳۴ دانشجوی خارجی در سال‌جاری اشاره کرد.

دبیر اجرایی این سمپوزیوم نیز در ادامه این نشست خبری با یادآوری اینکه یکی از اهداف این سمپوزیوم، رصد و پایش پیشرفت دانش‌های میان‌رشته‌ای بوده است، ادامه داد: با توجه به اینکه این رصدها و پایش‌ها به صورت سیستم‌مدار و روش‌مند انجام نشده، به همین خاطر امروز باید نقاط ضعف و قوت این موضوع را شناسایی کنیم.

مهرداد حمیدی با تاکید بر اینکه ارائه یک الگوی همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای، یک هدف مهم در این زمینه به‌شمار می‌رود، یادآور شد: سمپوزیوم کشوری مطالعات میان‌رشته‌ای با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش عالی و نیز تعدادی از ارگان‌ها و سازمان‌ها مرتبط برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امروزه در زمینه مطالعات میان‌رشته‌ای نیازمند مدل ملی هستیم، تصریح کرد: آنچه که امروز از آن به عنوان مدل مطالعات میان‌رشته‌ای یاد می‌کنیم، به صورت وارداتی بوده و به همین خاطر نیاز به یک مدل ملی در این زمینه بیش از پیش احساس می‌شود.

حمیدی با بیان اینکه تلاش می‌شود از همه توان کشور در راستای اجرای این سمپوزیوم استفاده شود، خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این سمپوزیوم توسط دانشگاه علوم‌پزشکی، ارائه الگوی مدون و همه‌جانبه برای توسعه میان‌رشته‌ای در این دانشگاه‌ها است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4786810/دانشگاه-های-نسل-سوم-وچهارم-برنامه-های-اقتصادمقاومتی-را-پیش-ببرند

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.