خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تاسیس مرکز ملی مطالعات میان‌رشته‌ای در زنجان
اخبار زنجان/ تاسیس مرکز ملی مطالعات میان‌رشته‌ای در زنجان

اخبار زنجان/ تاسیس مرکز ملی مطالعات میان‌رشته‌ای در زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، پرویز قزلباش ظهر دوشنبه در نشست خبری نخستین سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته‌ای در دانشگاه علوم‌پزشکی، با بیان اینکه ماموریت ویژه‌ای به دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان داده شده است، افزود: مطالعات دانش‌های میان رشته‌ای در علوم‌پزشکی، ماموریتی است که به این دانشگاه سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه قرار است برنامه‌هایی که قابلیت اجرا دارد، توسط این دانشگاه برای کل کشور در قالب همین سمپوزیوم به عنوان ماموریت به اجرا گذاشته شود، ادامه داد: آنچه که امروزه از اهمیت زیادی برخوردار است، این است که دانشگاه‌های علوم‌پزشکی در سراسر کشور باید به دانش میان رشته‌ای بیش از پیش اهمیت دهند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان از تاسیس مرکز ملی مطالعات میان‌رشته‌ای در زنجان خبر داد و گفت: سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته‌ای می‌تواند پلی برای استفاده از ظرفیت دانشجویان داخل و خارج از کشور باشد.

قزلباش با یادآوری اینکه تجربه نشان می‌دهد که از گذشته تا به امروز دانشگاه‌های بزرگ و معتبر دانش‌های میان رشته‌ای را جدی گرفته و به آن بیش از پیش پرداخته‌اند، تصریح کرد: با وجود اینکه اهتمام به دانش میان رشته‌ای در ایران، سابقه کمی ندارد اما شرایط امروز ایجاب می‌کند که نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته و آن را جدی بگیریم.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان با بیان اینکه سمپوزیوم کشوری مطالعات میان رشته‌ای در روزهای ۱۶ و ۱۷ بهمن‌ماه امسال در کتابخانه ملی تهران برگزار خواهد شد تا همه افراد به این سمپوزیوم دسترسی داشته باشند، اظهار کرد: ایجاد ارتباط منظم و سازمان یافته با دانشمندان داخل و خارج از کشور در زمینه دانش‌بنیان از جمله اهداف مطالعات میان رشته‌ای است.

قزلباش با اشاره به اینکه در استان زنجان کارگروهی برای ساماندهی مطالعات بین رشته‌ای وجود داشته که این مطالعات ظرفیت فرا ملی دارد، خاطرنشان کرد: برای گسترش این دانش، مطالعات میان رشته‌ای تعریف خواهد شد، زیرا این دانش می‌تواند برای استان، منطقه و کشور استفاده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4786762/تاسیس-مرکز-ملی-مطالعات-میان-رشته-ای-در-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.