صدور15 پروانه بهره برداری واحد صنعتی در ابهر در یک سال گذشته  

ابهرآنلاین: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: پس از گذشت یک سال از عمر دولت تدبیر و امید در بخش صنعت، معدن و تجارت در استان زنجان ۴۴ هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی شده است.

سعید سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به عملکرد سازمان از 24 مرداد سال گذشته به مدت یکسال اظهار کرد: در این مدت 571 مورد جواز تاسیس با پیش بینی سرمایه‌گذاری 44 هزار و 264 میلیارد ریال و اشتغالزایی 14 هزار و 604 نفر در استان زنجان صادر شده است.وزارت صنعت

وی از راه‌اندازی 64 واحد صنعتی در این مدت اشاره کرد و افزود: بالغ بر 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان انجام شده که زمینه اشتغالزایی برای یک هزار و 4 نفر فراهم کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان عنوان کرد: 34 واحد از این تعداد در شهرستان زنجان با سرمایه گذاری 605 میلیارد ریال و اشتغالزایی 431 مورد راه اندازی شده و 15 واحد در شهرستان ابهر موفق به دریافت پروانه بهره برداری شده است.

وی تصریح کرد: 47 طرح توسعه در استان زنجان با سرمایه گذاری بالغ بر 57 هزار میلیارد ریال صادر شده است.

سیاری در مورد طرح‌های صنعتی مهم در دست اجرای استان زنجان گفت: به طور کلی در استان 10 طرح مهم صنعتی در دست اجراست که 3 طرح در شهرستان زنجان، 3 طرح در ابهر، 2 طرح در شهرستان ایجرود و 2 طرح در شهرستان‌های خرمدره و خدابنده در حال اجرا است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری انجام شده در این طرح‌ها 14 هزار و 683 میلیارد ریال و اشتغالزایی نیز 3 هزار و 451 نفر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان مهمترین طرح‌های در دست اجرا در زنجان را سرجین بافت، راشا کاسپین و کاسپین کارتن دانست و ابراز کرد: شرکت‌های فولادکاران افق، مه ریس و پترو هیدج واحدهای مستقر در شهرستان ابهر، پتروشیمی زنجان و سیمان خمسه واحد مستقر مستقر در ایجرود و ایلیاف بازالت افق زنجان و آریا رنگ درخشان در شهرستان‌های خرمدره و خدابنده است.

وی در ادامه به فعالیت‌های معدنی استان در این مدت اشاره کرد و افزود: 201 مورد پروانه اکتشاف در بخش معدن صادر شده است.

سیاری اظهار کرد: 288 پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج 9 میلیون و 402 تن صادر شده که سرمایه گذاری انجام شده در زمینه بالغ بر 14 هزار و 554 میلیارد ریال با اشتغالزایی هزار و 739 نفر بوده و ظرفیت استخراج این معادن 9 هزار و 402 تن است.

وی در ادامه از 254 میلیون دلار صادرات در این مدت خبر داد و گفت: در یکسال گذشته 137 هزار و 267 تن کالا به ارزش 254 میلیون دلار صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تعداد کارت بازرگانی صادر شده در استان را 78 فقره، تمدیدی 246 فقره و ابطال شده یک فقره دانست.

وی ابراز کرد: میزان واردات استان در این مدت 248 تن به ارزش بالغ بر 267 میلیون دلار بوده است.

سیاری تصریح کرد: تعداد نمایشگاه‌های برگزار شده در این مدت 12 مورد با 802 غرفه بوده است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید