خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ جامعه شورایی زنجان ظرفیت خوبی برای پیشگیری از اعتیاد دارد
اخبار زنجان/ جامعه شورایی زنجان ظرفیت خوبی برای پیشگیری از اعتیاد دارد

اخبار زنجان/ جامعه شورایی زنجان ظرفیت خوبی برای پیشگیری از اعتیاد دارد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای اسلامی استان، سجاد خدایی، گفت: تفاهمنامه شورای اسلامی استان زنجان با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منعقد شد.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: جامعه شورایی استان زنجان با وجود ۲ هزار و ۳۰۰ عضو در اقصی نقاط شهری و روستایی ظرفیت عظیمی در راستای پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر است.

خدایی با تاکید بر ضرورت  توجه شوراها و مدیریت شهری و روستایی به امور فرهنگی،اجتماعی، ورزشی، اقتصادی گفت: در راستای حمایت از فعالیت های ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر  پیشنهاد شده بخشی از پارک گلستان زنجان به عنوان پارک بهبودی به منظور استفاده معتادان بهبود یافته و خانواده هایشان اختصاص یابد.

در ادامه دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان، گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی اعم از شوراها  در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر ضروری و بسیار مفید است. 

 فاطمه رضایی اظهار کرد: با وجود تفاهمنامه دو جانبه همکاری های شوراهای شهر و روستا و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزایش می یابد.

تدوین کننده تفاهم نامه نیز در خصوص همکاری های دو جانبه شورای استان و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گفت: این تفاهمنامه  در راستای توسعه تعاملات و همکاری های فرهنگی اجتماعی به منظور پیشگری از آسیب های اجتماعی و کاهش هزینه های اجتماعی،اقتصادی تحمیل شده به جامعه با بهره گیری از ظرفیت های طرفین تدوین و منعقد شده است.

سولماز شهبازی افزود:  با توجه به اینکه اعتیاد و بسیاری از آسیب های اجتماعی وابستگی اجتناب ناپذیری به یکدیگر دارند پیشگیری از هر یک از آسیب های اجتماعی بر کاهش چالش های ثانوی موثر است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4786430/جامعه-شورایی-زنجان-ظرفیت-خوبی-برای-پیشگیری-از-اعتیاد-دارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.