خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ زنجان جایگاه دوم کشوری در زمینه مطالعه را دارد
اخبار زنجان/  زنجان  جایگاه دوم کشوری در زمینه مطالعه را دارد

اخبار زنجان/ زنجان جایگاه دوم کشوری در زمینه مطالعه را دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، خدابخش مرادی‌نافچی ظهر دوشنبه در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب زنجان که در سالن همایش‌های بین‌المللی «ابهرآنلاین»انه برگزار شد، با بیان اینکه زنجان در زمینه مطالعه، جایگاه دوم کشوری را از آن خود کرده است، گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب را باید به فال نیک گرفت؛ چرا که باعث می‌شود مردم از مقوله کتاب استقبال کرده و همین موضوع سرانه مطالعه در استان را افزایش می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه بحث مطالعه، موضوعی نیست که بگوییم فقط یک دستگاه مسئول سر و سامان دادن به این موضوع است، تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب را باید به عنوان یک حرکت بزرگ فرهنگی، جدی بگیریم؛ چرا که باعث می‌شود موضوع مهمی چون مطالعه در جامعه به جایگاه واقعی خود دست یابد.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی کشور از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای برگزاری نمایشگاه کتاب در همه استان‌ها خبر داد و گفت: یک میلیون عنوان کتاب به ارزش ۴۰ میلیارد تومان در نمایشگاه‌های کتاب عرضه شده است.

قادر آشنا با یادآوری اینکه از سال ۵۸ تاکنون ۲۲۵۳ عنوان کتاب توسط ۴۰ ناشر به چاپ رسیده و منتشر شده است، اظهار کرد: آمار حاکی از آن است که طی دو سال اخیر شاهد خرید ۴۲۰ میلیون تومان کتاب از سوی شهروندان بودیم.

گفتنی است، در این مراسم پنج کتاب برتر استان زنجان معرفی شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4786613/زنجان-جایگاه-دوم-کشوری-در-زمینه-مطالعه-را-دارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.