خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ میانگین اعتبارات سالن‌های ورزشی ۴۰۰ میلیون تومان است
اخبار زنجان/ میانگین اعتبارات سالن‌های ورزشی ۴۰۰ میلیون تومان است

اخبار زنجان/ میانگین اعتبارات سالن‌های ورزشی ۴۰۰ میلیون تومان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، «ابهرآنلاین»زاد حمیدی ظهر دوشنبه در حاشیه افتتاح سالن ورزشی دبستان ۱۷ شهریور زنجان، در جمع خبرنگاران، یکی از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش را افزایش برنامه درسی تربیت‌بدنی عنوان کرد و افزود: با توجه افزایش سه ساعته برنامه درسی در مدارس، در حدود ۳۷۰۰ نیروی انسانی جدید برای حضور در این عرصه مورد نیاز است.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه شاهد تخصیص اعتبارات قابل قبول از سوی سازمان برنامه و بودجه به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس هستیم، تصریح کرد: اعتباراتی که به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس تخصیص داده‌شده، در راستای تجهیز سالن ورزشی مدارس جدیدالاحداث بوده که از این میزان اعتبار، یک‌سوم به احداث چمن در این مدارس اختصاص دارد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش‌وپرورش در خصوص اعتباراتی که برای تجهیز سالن‌های ورزشی در نظر گرفته می‌شود، بر اساس پروژه‌های اجراشده خواهد بود، ادامه داد: اگر بخواهیم میانگین اعتباراتی را که برای سالن‌های ورزشی و یا زمین‌های چمن در نظر گرفته‌شده است را بیان کنیم، این اعتبار در حدود ۴۰۰ میلیون تومان است.

حمیدی با اشاره به اینکه اعتبار در نظر گرفته‌شده برای تجهیز سالن‌های ورزشی و احداث زمین‌های چمن بر اساس نیاز استان‌ها متفاوت است، اظهار کرد: این اعتبارات ممکن است بر اساس نیازسنجی صورت گرفته، برای یک استان کمتر و برای استان دیگر بیشتر در نظر گرفته است.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش‌وپرورش از برنامه‌ریزی برای تجهیز و نوسازی ۱۰۰۰ سالن و زمین چمن در سطح کشور خبر داد و گفت: برای تحقق این امر، اعتبار موردنیاز در اختیار سازمان نوسازی و تجهیز مدارس قرار خواهد گرفت.

حمیدی با تأکید بر اینکه سازمان تربیت‌بدنی با تکیه‌بر دانش‌آموزان می‌تواند به رشد و تعالی واقعی دست یابد، خاطرنشان کرد: با افزایش سه ساعت درس تربیت‌بدنی که یک ساعت آن اختصاص به کلاس یازدهم و ۲ ساعت دیگر نیز به کلاس دوازدهم داشت، نیاز به ۳۷۰۰ نیروی انسانی جدید احساس می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4786413/میانگین-اعتبارات-سالن-های-ورزشی-۴۰۰-میلیون-تومان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.