خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ انتخاباتی سالم و با امنیت کامل در استان زنجان برگزار خواهد شد
اخبار زنجان/ انتخاباتی سالم و با امنیت کامل در استان زنجان برگزار خواهد شد

اخبار زنجان/ انتخاباتی سالم و با امنیت کامل در استان زنجان برگزار خواهد شد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی قبل از ظهر یکشنبه در  حاشیه بازید از ستاد انتخابات شهرستان زنجان در جمع خبرنگاران، با اشاره به آغاز ثبت‌نام کاندیداها در انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ثبت‌نام از ۸ صبح امروز کلید خورد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام در چهار حوزه اصلی انتخابیه از کاندیداهای مجلس شورای اسلامی شروع شده است، اظهار کرد: ثبت‌نام در این چهار حوزه شامل زنجان، خدابنده، ابهر و ماه‌نشان خواهد بود.

استاندار زنجان با بیان اینکه در ساعات اداری ثبت‌نام انجام می‌شود، گفت: به موازات این، همه فرمانداران، بخشداران مستقل (غیر از بخشدار مرکزی که انتخابات آن توسط فرمانداری انجام می‌شود) همه موظف هستند تشکیل هیئت اجرایی داده و نحوه تشکیل نیز به این صورت است که ۳۰ نفر از افراد معتمد را به هیئت نظارت معرفی می‌کنند.

حقیقی ابراز کرد: هیئت اجرایی موظف است بررسی صلاحیت داوطلب، اعلام نتیجه صلاحیت‌ها و رای نظر هیئت اجرایی را تایید و رد کنند.

وی با بیان اینکه هیچ‌کس نباید در این زمینه تماشاچی باشد و همه باید قانون را رعایت کنند، گفت: انتخابات ۱۱ مرحله دارد و هم اینک در مرحله دوم انتخابات هستیم.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسئولان اجرایی، نظارت و اجرای قانون را بر عهده دارند، افزود: طرف‌داران و کاندیداها نیز باید قوانین لازم را رعایت کنند و قانون همه موارد را از نظر بررسی صلاحیت‌ها و زمان تبلیغ و سکوت تبلیغ، مورد توجه قرار داده است.

حقیقی با بیان اینکه انتخابات سالم و با امنیت را در استان اجرا خواهیم کرد، افزود: باید حضور باشکوه مردم در انتخابات بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

استاندار زنجان ابراز کرد: در هر شهرستان هیئت اجرایی و ستاد انتخابات در استانداری تشکیل شده و اطلاعیه لازم از سوی ستاد انجام شده است.

وی ادامه داد: همه اخبار انتخابات توسط سخنگوی ستاد اعلام خواهد شد و اسامی کاندیداها زمانی مشخص می‌شود که مهلت ثبت‌نام به اتمام رسیده باشد، لذا ما با احتمالات کاری نداریم.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: ستاد انتخابات استان زنجان مسئولیت راهبری ستادهای انتخابی را بر عهده دارد و مردم می‌توانند هر گونه شکایات و نقطه‌نظر خود را به این ستاد اعلام کنند که در همین راستا شماره‌ تلفن‌های ستادهای انتخاباتی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4785352/انتخاباتی-سالم-و-با-امنیت-کامل-در-استان-زنجان-برگزار-خواهد-شد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.