خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استان زنجان انسجام فرهنگی و اجتماعی دارد
اخبار زنجان/  استان زنجان انسجام فرهنگی و اجتماعی دارد

اخبار زنجان/ استان زنجان انسجام فرهنگی و اجتماعی دارد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان، خدابخش مرادی نافچی در همایش دانش‌آموزی«یاری گران زندگی» در محل کانون سهروردی زنجان،  گفت: یکی از اقتضائات دنیای امروز تغییر در حوزه مسائل اجتماعی است وانسان به لحاظ دسترسی به منابع مختلف اطلاعاتی، یافته‌های جدیدی به دست می‌آورد و بر اساس این یافته‌ها تغییر ایجاد می‌کند.

وی اظها کرد: در مورد مسائل اجتماعی باید به حوزه‌هایی که هویت و شخصیت انسان و مناسبات او را به چالش می‌کشند توجه کرد که ما از آنها تحت عنوان آسیب‌های اجتماعی یاد می‌کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: در برخورد با آسیب‌های اجتمایی دو رویکرد وجود دارد، اولین رویکرد پرداختن به گستردگی، عمق و فراوانی آسیب‌ها است که با تعیین بایدها و نبایدها می‌توان آن را حل کرد.

مرادی نافچی دومین رویکرد را آموزش عنوان کرد و افزود:  استان زنجان از جمله استان‌هایی است که انسجام فرهنگی و اجتماعی دارد و مردم در یک بستر اجتماعی واحد زندگی می‌کنند، در چنین شرایطی اگر آسیب اجتماعی بروز پیدا کند علتش اندیشه‌های فردی و مناسبات ممکن است و ساز و کار آن آموزش کافی است.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌ها نقش دارد، گفت: آسیب‌های اجتماعی فراوانند و یکی از مهمترین آنها اعتیاد است و اعتیاد مهمترین سرمایه جامعه را که انسانها هستند از بین می‌برد و باید تلاش کنیم این سرمایه حفظ شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4783079/استان-زنجان-انسجام-فرهنگی-و-اجتماعی-دارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.