خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ علم و پژوهش جایگاه والایی در جامعه دارد
اخبار زنجان/ علم و پژوهش جایگاه والایی در جامعه دارد

اخبار زنجان/ علم و پژوهش جایگاه والایی در جامعه دارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، عباس ربیعی بعد از ظهر  چهارشنبه در همایش جهادگران علم و فناوری که در سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاد دانشگاهی زنجان برگزار شد، به اهمیت اهتمام به تفکر بسیجی در بخش‌های مختلف جامعه اشاره کرد و افزود: بی‌تردید اگر تفکر بسیجی نبود، امروز به بسیاری از توفیقاتی که دست یافته‌ایم، نمی‌رسیدیم و همین موضوع باعث شده است که از بسیج و بسیجی به عنوان نیروی کارآمد در کشور یاد شود.

وی با تاکید بر اینکه امروز در بخش‌های مختلف جامعه می‌توان تأثیر پررنگ تفکر بسیجی را در توفیقات به دست آمده مشاهده کرد، ادامه داد: اگر در برنامه‌های خود تفکر بسیجی را به عنوان یک الگو و اولویت قرار دهیم، بدون شک، به این درک خواهیم رسید که امروز و در شرایط کنونی جامعه چه تکلیفی در دوش‌مان گذاشته شده است.

ربیعی با یادآوری اینکه از علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان یکی از دستاوردهای چهل ساله کشور یاد کرد و گفت: بنیاد نخبگان استان زنجان نیز با اهتمام به این نگاه، در تلاش است تا سرمایه‌های انسانی و متخصص کشور را حفظ کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه این بنیاد وظایف مهمی را عهده‌دار است، خاطرنشان کرد: شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان، انجام بازدیدهای فرهنگی و تخصصی، نظارت بر برنامه ملی شهاب، حمایت‌های مادی و معنوی از استعدادهای برتر و … از جمله مهم‌ترین این وظایف است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان نیز در ادامه این همایش با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای اصلی سازمان علمی و پژوهشی بسیج، حمایت و هدایت تحقیقات علمی است، افزود: بی‌شک اگر این حمایت‌ها تداوم داشته باشد، دیری نخواهد پایید که شاهد کسب درجات عالی علمی برای بسیجیان خواهیم بود.

عباس بابایی با بیان اینکه باید از ظرفیت جوانان نخبه در بخش‌های مختلف جامعه از جمله صنعت استفاده کنیم، ادامه داد: یکی از نیازهای امروز جامعه، تحکیم بخشیدن به ارتباط دانشگاه با صنعت است؛ چرا که تحقق این امر باعث می‌شود تا بتوانیم نیاز داخلی را بدون اتکا به خارج از کشور تأمین کنیم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4782819/علم-و-پژوهش-جایگاه-والایی-در-جامعه-دارد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.