خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پنج هزار واحد مسکونی روستایی درگیر زلزله مقاوم‌سازی شده است
اخبار زنجان/ پنج هزار واحد مسکونی روستایی درگیر زلزله مقاوم‌سازی شده است

اخبار زنجان/ پنج هزار واحد مسکونی روستایی درگیر زلزله مقاوم‌سازی شده است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، توحید سلیمی ظهر چهارشنبه در حاشیه برگزاری مانور زلزله در گفت‌وگو با خبرنگاران در محل دبیرستان دخترانه بعثت شهر زنجان، برگزاری مانور زلزله توسط آموزش و پرورش را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: برگزاری مانورهای زلزله باید تداوم یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه بیش از ۶۰ هزار نفر از جمعیت روستاهای استان زنجان درگیر زلزله هستند و در کنار گسل واقع شده‌اند، افزود: به همین خاطر روستاییان نیز باید آموزش‌های امدادی را یاد بگیرند.

سلیمی با بیان اینکه اقدامات زیرساختی برای روستاهای درگیر زلزله باید مدنظر بنیاد مسکن قرار گیرد، ابراز کرد: باید مقاوم‌سازی این واحدهای مسکونی مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: ۵۲ درصد واحدهای مسکونی استان زنجان مقاوم‌سازی شده است، این در حالی است که معتقدیم باید به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی بیشتر توجه شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه ۱۸ هزار واحد مسکونی در ۱۶۲ روستای استان زنجان درگیر زلزله است، اظهار کرد: از این تعداد پنج هزار واحد مسکونی در این روستاها مقاوم‌سازی شده است.

سلیمی با بیان اینکه استان زنجان در محاصره ۴۲ گسل است، ابراز کرد: سه گسل مهم در استان زنجان وجود دارد که یکی از گسل ها از شرق زنجان شروع و از شهر ارمغانخانه عبور می کند و طول این گسل ۸۰ کیلومتر است. 

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان  گفت: گسل بعدی که از زنجانرود شروع و از سلطانیه عبور می کند و شهرستان های ابهر و خرمدره و سلطانیه را متاثر کند. 

سلیمی ادامه داد: سومین مورد گسل معروف به گسل دره طارم( گسل آببر) است که در طول دره  طارم قرار گرفته است که در زلزله سال ۶۹ طارم بخشی از این گسل فعال  شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4782349/پنج-هزار-واحد-مسکونی-روستایی-درگیر-زلزله-مقاوم-سازی-شده-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.