خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ خرید حمایتی۲۰ هزار تن گوجه فرنگی در زنجان انجام شد
اخبار زنجان/ خرید حمایتی۲۰ هزار تن  گوجه فرنگی در زنجان انجام شد

اخبار زنجان/ خرید حمایتی۲۰ هزار تن گوجه فرنگی در زنجان انجام شد

جواد تاراسی در گفت‌وگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» افزود: امسال در راستای حمایت از صیفی کاران، خرید حمایتی از  محصول گوجه انجام شد و گوجه کاران زنجانی شاهد خرید محصول  گوجه فرنگی بودند.

وی اظهار کرد: دیروز تمام اعتبارات مربوط به خرید حمایتی گوجه فرنگی جذب شد و همه طلب کشاورزان تسویه و پرداخت شد و در این زمینه استان زنجان در سطح کشور پیشتاز بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه ۲۰ هزار تن خرید حمایتی گوجه‌فرنگی در استان زنجان انجام شده است، گفت: این میزان خرید گوجه‌فرنگی در تاریخ خرید حمایتی و تضمینی این محصول بی‌سابقه بوده است.

تاراسی ابراز کرد: همه مطالبات کشاورزان بیش از ۱۷ میلیارد تومان طی روزهای گذشته تسویه شد.

وی با بیان اینکه خرید حمایتی گوجه فرنگی در استان زنجان، بیش از ۴.۵ درصد تولید در استان را شامل می‌شد، یادآورشد: همین میانگین خرید در کشور رعایت شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه افزایش قیمت گوجه‌فرنگی همه ساله از ۱۵ آبان‌ماه تا اواخر آذرماه کمبود گوجه‌فرنگی را به خاطر شرایط جوی و جغرافیایی کشور داریم،  خاطرنشان کرد: کشت گوجه در حدود ۲۰ هزار هکتار در استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان انجام شده و ۵۰۰ هزار تن گوجه در استان بوشهر اواخر این ماه برداشت و بخشی از این محصول به استان زنجان ارسال می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4782162/خرید-حمایتی۲۰-هزار-تن-گوجه-فرنگی-در-زنجان-انجام-شد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.