خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ فعالیت ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی نشان از رونق گردشگری در زنجان است
اخبار زنجان/ فعالیت ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی نشان از رونق گردشگری در زنجان است

اخبار زنجان/ فعالیت ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی نشان از رونق گردشگری در زنجان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، یحیی رحمتی بعد از ظهر  در آیین تودیع و معارفه مدیران‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان که با حضور مسئولان وزارت متبوع و چند تن از مسئولان استانی در سالن شهید شهریاری دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت فرار رسیدن هفته بسیج، اظهار کرد: بی‌شک اگر تفکر بسیجی نبود، امروز بسیاری از مشکلات کشور لاینحل باقی می‌ماند.

وی با یادآوری اینکه اگر در طول ۱۸ سال حضور خود در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، توفیقی به دست آمده، همه این توفیقات به واسطه وجود همدلی و تعامل در این مجموعه بوده است، ادامه داد: خوشبختانه آمار حاکی از آن است که امروز استان زنجان در این حوزه جزو شش استان برتر کشور بوده و این جایگاه را باید به فال نیک گرفت.

رحمتی با اشاره به اینکه زنجان در عرصه تولید صنایع‌دستی فلزی نیز جایگاه اول کشوری را در اختیار دارد، تصریح کرد: یکی از ماندگارترین کارهای صورت گرفته در دو دهه اخیر، برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی است که به عنوان یک برند و با نام زنجان به ثبت رسیده و مهم‌تر از آن اینکه از دل همین جشنواره، شاهد برگزاری چندین دوره جشنواره بین‌المللی اکو نیز بوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه امروز در حدود ۱۷۰۰ نفر به صورت مستقیم در عرصه صنایع‌دستی استان زنجان مشغول به فعالیت هستند و این خود یک رقم قابل قبول در عرصه اشتغال محسوب می‌شود، اظهار کرد: فعالیت ۴۱۱ فروشگاه صنایع‌دستی در زنجان حاکی از آن است که رونق گردشگری در زنجان در سطحی بوده که این تعداد فروشگاه توانسته‌اند خدمات مطلوبی ارائه داده و سرپا بمانند.

سرپرست میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان نیز در ادامه این مراسم از سفر وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به زنجان طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: در این سفر تلاش می‌کنیم تا تقشه جامع گردشگری استان زنجان تهیه شود.

امیر ارجمند با تاکید بر اینکه برنامه پیش روی این اداره‌کل، منطبق با جایگاه سند چشم‌انداز بیست ساله تدوین خواهد شد، خاطرنشان کرد: در این برنامه، رویکردهای دولت با نگاه واقع‌بینانه به شرایط کشور، لحاظ شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4781942/فعالیت-۴۱۱-فروشگاه-صنایع-دستی-نشان-از-رونق-گردشگری-در-زنجان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.