خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ اهتمام به بازآفرینی شهری رویکرد جدی دولت است
اخبار زنجان/ اهتمام به بازآفرینی شهری رویکرد جدی دولت است

اخبار زنجان/ اهتمام به بازآفرینی شهری رویکرد جدی دولت است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سیدمحمد پژمان شامگاه سه شنبه در جلسه بازآفرینی شهری استان که در سالن پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه مقوله بافت‌های فرسوده در شرایط کنونی از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، افزود: وجود این بافت‌ها مشکلات زیادی را در بخش‌های مختلف به وجود آورده است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید در شرایط کنونی، موضوع بازآفرینی شهری است که توجه ویژه‌ای نیز به آن دارد، ادامه داد: یکی از دغدغه‌هایی که بر سر راه بافت‌های فرسوده وجود دارد، حل مشکلات پیش روی این مناطق است که معتقدیم نباید برای رفع این مشکلات، صرفا نگاه ملی داشته باشیم، بلکه می‌توان مشکلات این بخش را در مقیاس محلی دید و برای رفع آن راهکار اتخاذ کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تعداد ۲ هزار پروژه باز آفرینی شهری در  کشور در حال اجرا است، گفت:  این تعداد پروژه  نیازمند اختصاص  بیش از ۴۰۰۰ میلیارد تومان است تا کمبودهای زیرساختی و زیربنایی برطرف شود.

پژمان با بیان اینکه یک دیدگاه اشتباه در خصوص اجرای پروژه‌ها این است که نگاه‌مان صرفا به دولت باشد، این در حالی است که بسیاری از پروژه‌های بزرگ بدون مشارکت و دخالت دولت به سرانجام رسیده است، تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که دولت در شرایط فعلی برای بهسازی بافت‌های فرسوده اتخاذ کرده است، ایجاد مشوق‌هایی برای مشارکت مردم در بهسازی این بافت‌ها است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برای بالا بردن انگیزه مردم در راستای بهسازی بافت‌های فرسوده باید ارزش‌افزوده‌ای را که به واسطه این بهسازی نصیب مالکان این بافت‌ها می‌شود را تبیین کنیم، اظهار کرد: در بحث بهسازی بافت‌های فرسوده، دولت فقط به عنوان پایلوت و محرک توسعه عمل می‌کند، با این وجود معتقدیم کار در بافت‌های فرسوده، کاری پیچیده بوده و نیاز با اقداماتی از جمله بومی‌سازی دارد.

پژمان در ادامه از اختصاص ۱۰۰ هزار فقره تسهیلات ارزان‌قیمت برای نوسازی واحدها به ساکنان بافت‌های فرسوده خبر داد و خاطرنشان کرد: در استانی مانند زنجان ۴۰ میلیون تومان این تسهیلات به صورت یارانه‌ای و مابقی تسهیلات نیز به روش معمول اعطا خواهد شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4782026/اهتمام-به-بازآفرینی-شهری-رویکرد-جدی-دولت-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.