خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ استاندار زنجان از بی توجهی به شرکت‌های دانش بنیان انتقاد کرد
اخبار زنجان/ استاندار زنجان از بی توجهی به شرکت‌های دانش بنیان انتقاد کرد

اخبار زنجان/ استاندار زنجان از بی توجهی به شرکت‌های دانش بنیان انتقاد کرد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح الله حقیقی ظهر یکشنبه در جلسه شورای اشتغال و توسعه در محل استانداری زنجان، با بیان اینکه در جلسات باید نظر و ایده توسط مسئولین ارائه شود، گفت:  دستگاه‌های اجرایی استان نظرات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود نسبت به جلسات محوری و دستور جلسات مد نظر خود را ظرف یک هفته به دبیرخانه مربوطه ارائه دهند.

وی با انتقاد از ارائه نشدن نظرات کارشناسی در زمینه سند آمایش استان، افزود: با وجود  درخواست از مدیران استان نسبت به ارائه نظرات در زمینه سند آمایش، هیچ‌یک از مدیران استان در  این زمینه طرح و برنامه‌ای ارائه نداده‌اند.

حقیقی بابیان اینکه دبیرخانه کارگروه قرار است ۲ نفر اعضای هیئت‌علمی را به‌کار گروه اضافه کند و  از اعضای دائمی و رسمی درخواست شده نظرات خود را ارائه کنند، ولی استقبالی از این امر نشده است، اظهار کرد: موضوع آمایش سرزمین استان برای دستگاه‌ها اهمیت ندارد و بنده نسبت به این رویکرد دستگاه‌های اجرایی استان انتقاد دارم. 

استاندار زنجان با اذعان به اینکه بی‌تفاوتی‌ها  باعث از دست رفتن ظرفیت‌های استان می‌شود، گفت:  وجود دانشگاه تحصیلات تکمیلی در زنجان یک ظرفیت  بسیار مهم برای توسعه استان است، اما چون نسبت به آن بی‌توجهی شده با استان‌های دیگر فعالیت می‌کنند. 

استاندار زنجان نسبت به بی توجهی در خصوص فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در استان زنجان انتقاد کرد و گفت:  شرکت‌های دانش بنیان بستر ارزشمندی برای توسعه هستند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

حقیقی با تاکید بر لزوم استفاده از سند آمایش سرزمین در تصمیم گیری‌ها و برنامه ریزی‌ها برای استان، افزود: مدیران باید در برنامه ریزی‌ها  به سند آمایش استان توجه کنند و تصمیم گیری‌ها بر اساس سند آمایش باشد.

استاندار زنجان در ادامه به موضوع اشتغال اشاره کرد و ادامه داد: همه مدیران در خصوص اشتغال و رفع موانع تولید مشارکت کنند. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4779475/استاندار-زنجان-از-بی-توجهی-به-شرکت-های-دانش-بنیان-انتقاد-کرد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.