استان زنجان 210 معدن فعال دارد

ابهرآنلاین: معاون سازمان صنعت و معدن استان زنجان از وجود 288 معدن در استان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد 210 معدن فعال و 72 معدن غیر فعال است. وی بدون اشاره به تبعات و مشکلاتی که این معادن برای ساکنین مناطق مربوطه ایجاد میکنند خبر از مزایده 90 معدن دیگر در سال جاری داد. ابهرآنلاین چندی قبل گزارشی کوتاه از آسیبهای معادن به جاده ها و زندگی روستایی منتشر کرد که در قسمت ویژه میتوانید مطالعه کنید.

معدن1

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر فغفوری ظهر پنجشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران افزود: در شهریورماه سالجاری مزایده خواهیم داشت و 90 معدن از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار می شود تا این بخش بتواند معادن را فعال کند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، از فعالیت هزار و 176 وجود  واحد صنعتي فعال در استان زنجان خبر داد.

فغفوری گفت: تاكنون بالغ بر 29 هزار و 460 ميليارد ريال سرمايه گذاری در استان صورت گرفته و زمينه اشتغالزايی برای 36 هزار و 847  نفر ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: 746واحد صنعتی در شهرستان زنجان ،220 واحد در شهرستان ابهر و مابقی در ساير شهرستان های استان مستقر مي باشد.

معاون صنايع و معادن سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان، با اشاره به ميزان واحدهای به بهره برداری رسيده در 4 ماهه سالجاری گفت: در اين مدت 25 واحد صنعتی در استان  زنجان موفق به دريافت پروانه بهره برداری شدند.

فغفوری گفت: در چهار ماهه سالجاری 380 ميليارد ريال سرمايه گذاری در استان زنجان صورت گرفته كه زمينه اشتغالزايی براي 302 نفر ایجاد شده است.

وی یاد آورشد: با راه اندازی اين واحدها برای سه هزار و 189 نفر اشتغال ایجاد می شود.

معاون سازمان صنعت، معدن وتجارت استان زنجان از صدور 11 طرح توسعه در اين مدت در استان زنجان خبر داد و افزود: سرمايه گذاری پيش بيني شده برای اين طرح ها بالغ بر 1221 ميليارد ريال می باشد.

فغفوری گفت: تاكنون دو هزار و 55 جواز تاسيس در استان صادر شده است.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید