خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ احداث بزرگترین طرح آبخیزداری کشور در چهرآباد زنجان
اخبار زنجان/ احداث بزرگترین طرح آبخیزداری کشور در چهرآباد زنجان

اخبار زنجان/ احداث بزرگترین طرح آبخیزداری کشور در چهرآباد زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از منابع طبیعی استان زنجان، خلیل آقاجانلو گفت: اجرای این طرح از پائیز سال گذشته کلید خورده که از نظر مالی بزرگترین پروژه آبخیزداری کشور محسوب می شود و تا پایان سال ۱۳۹۹ به اتمام خواهد رسید.

وی با اعلام اینکه برای اجرای طرح آبخوان داری چهرآباد حدود ۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شده است افزود: روند احداث بند خاکی چهرآباد با اشتغالزایی ۵۰ نفر به صورت موقت در حال اجرا است.

آقاجانلو گفت: یک دستگاه بند خاکی با ارتفاع مفید ۱۱ متر، طول تاج ۳۶۷ متر به صورت همگن با حجم خاک ریزی حدود ۲۴۰ هزار متر مکعب و خشک چینی ۱۵ هزار متر مکعب و عملیات سنگ ملاتی ۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب از جزئیات این طرح است.

مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان زنجان کنترل سیلاب های رودخانه چهرآباد، کاهش و رفع خسارات وارده به باغات و اراضی، افزایش جاذبه های گردشگری توریستی منطقه درکنار معدن نمک چهره آباد ( اولین موزه معدنی کشور) و لایه های رنگین منطقه را از جمله اهداف این طرح برشمرد و افزود: با به بهره برداری رسیدن این طرح اشتغال ۲۰۰ نفر از ساکنان جامعه محلی تثبیت خواهد شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4778097/احداث-بزرگترین-طرح-آبخیزداری-کشور-در-چهرآباد-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.