خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد
اخبار زنجان/ هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد

اخبار زنجان/ هوشیاری مردم و تبعیت از رهبری مانع تحقق اهداف شوم دشمنان شد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه شهر زنجان، با بیان اینکه هوشیاری و بیداری مردم و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری، مانع از تحقق اهداف شوم دشمنان شد و آشوب های اخیر را به خوبی سرکوب کرد، گفت: مردم ایران برای حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در محکومیت اغتشاگران راهپیمایی کردند و هیچ کس نباید این راهپیمایی را به نام خود مصادره کند.

وی با یادآوری توطئه های استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال گذشته، افزود: استکبار جهانی از نخستین روز استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حربه های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به این نظام بوده ولی با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین ولایت فقیه همه این توطئه ها با شکست مواجه شده است.

خاتمی ایجاد فتنه و آشوب توسط عده ای اغشاشگر را نقشه طراحی شده توسط دولت های استکباری عنوان کرد و با بیان اینکه فتنه  اخیر تفاوت های زیادی با آشوب سال ۹۶ داشت،  ادامه داد:  آشوب اخیر همانند سال ۹۶ نبود که فقط به بانک‌ها حمله کنند، بلکه غارت اموال عمومی و اموال مردم، ایجاد آشوب و ناامنی را در دستور کار داشتند.

وی با تاکید بر لزوم تحلیل و توجه برای ریشه یابی و شناخت فرایند شکل گیری فتنه ها، گفت: باید به این نکته توجه شود که فتنه‌ها از کجا نشات گرفته است و اقدامات مقابله‌ای آن تحلیل شود.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه امروز با گذشت ۴۱ سال از عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقش و جایگاه ولایت فقیه و حضور فقیه جامع الشرایط در کشور و جهان اسلام پر رنگ‌تر می‌شود، گفت: جامعه بیش از هرچیز به چراغ راه و ارتقای بصیرت نیاز دارد تا در مسیر درست و صحیحی هدایت شود.

خاتمی دشمنی و توطئه های دشمنان برای تضعیف جایگاه ولایت فقیه را یادآور شد و افزود: دشمن با تمام توان در راستای تضعیف ولایت فقیه تلاش کرده است ولی هرگز نتوانسته به اهداف شوم خود برسد و همواره با شکست مواجه شده است.

وی با تاکید بر اینکه نقش ولایت فقیه برای خروج از فضای غبار آلود برجسته است،  گفت: دشمنان در سال ۹۶  با ایجاد آشوب و فتنه نقشه های شومی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشتند که با هوشیاری ملت و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری با شکست مواجه شد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر لزوم هوشیاری هر چه بیشتر مردم و مسئولان، به روند تلاش دشمن برای ضربه زدن به جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: آخرین سنگر جبهه مقاومت ایران است و دشمن همواره برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی ویژه ای کرده است و باید آگاه باشیم اگر از دشمن غافل شویم، در کمین نشسته تا توطئه‌های خود را اجرا کند.

خاتمی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت بنزین، گفت: در مورد افزایش قیمت بنزین و نقاط ضعف و قوت باید کارشناسان نظر بدهند و ناظران نظارت خود را در بستر جامعه افزایش دهند.

 خاتمی درادامه  به سالروز تشکیل بسیج در  ۵ آذر سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: تشکیل بسیج به فرمان امام خمینی (ره) از تصمیمات ماندگار و تاثیرگذار بود و شجره طیبه بسیج در طول فعالیت خود منشا خدمات ارزشمند به کشور و ملت ایران بوده است.

وی با بیان اینکه تفکر و نگاه بسیج همواره باعث اقتدار و پیشرفت کشور بوده است و تفکر بسیجی امروز نماد مقاومت است، گفت: بسیج در عرصه های مختلف در کشور فعالیت داشته است و  بسیج علاوه بر فداکاری در جبهه‌های حق علیه باطل خدمات ارزشمندی در محرومیت‌زدایی انجام دادند.

امام جمعه زنجان همچنین با بیان اینکه ۷ آذر به عنوان نیروی دریایی ارتش نامگذاری شده است به نقش ارزشمند و تاثیرگذار نیروی دربایی ارتش در طی ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن در تامین امنیت کشور اشاره کرد، گفت: در سال ۵۹ مبارزه قهرمانانه نیروی دریایی ارتش در تاریخ پرافتخار ایران و حافظه مقاومت ماندگار شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4778006/هوشیاری-مردم-و-تبعیت-از-رهبری-مانع-تحقق-اهداف-شوم-دشمنان-شد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.