خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ برخی از اعضای شوراهای اسلامی از وظایف شورایی خبر ندارند
اخبار زنجان/ برخی از اعضای شوراهای اسلامی از وظایف شورایی خبر ندارند

اخبار زنجان/ برخی از اعضای شوراهای اسلامی از وظایف شورایی خبر ندارند

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی پیش از ظهر پنج شنبه در سومین جلسه مشترک شورای اسلامی استان زنجان با مجمع نمایندگان استان، با بیان اینکه برخی از اعضای شوراهای اسلامی از وظایف شوراها  خبر ندارند و این امر درشان نظام شورایی  نیست، گفت: برخی از اعضای شوراها تنها با حمایت های طائفه ای وارد شوراها شدند و اطلاعی از وظایف شورایی  ندارند.

وی تاکید کرد: شوراهای اسلامی باید بر اساس قالب و چارچوب تدوین شده در قانون فعالیت  کنند و نسبت به رفع  چالش های  شهرها و روستاها  اقدام  کنند. 

خاتمی تعامل سازنده و هدفمند با مجمع نمایندگان استان و همفکری با شوراهای استان های  سایر نقاط کشور را مورد تاکید قرار  داد و افزود: اقدامات خوبی در مجلس برای حذف  قوانین دست و پاگیر صورت گرفته و این روند باید  تداوم داشته  باشد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه باید راهکارهای علمی و عملیاتی برای رفع مشکلات صورت بگیرد  و چالش های حوزه های مختلف برطرف شود، گفت: وعده ها باید بر اساس ظرفیت های شهرها  باشد و هر کاری ظرفیت خاصی را می‌طلبد و توسعه شهرها باید بر اساس ظرفیت آنها باشد.

خاتمی با بیان اینکه از ظرفیت  شوراها برای انتخابات و رویکرد های جناحی و سیاسی  استفاده   نشود، افزود: رویکردهای سیاسی و جناحی مانع رشد و توسعه فعالیت های شوراها می شود.

وی متذکر شد: فعالیت نهادی‌ همچون شوراها، با همه مترقی بودن دیر شروع شد و همین امر موجب بروز چند اشکال فنی شد و بخصوص در دوره نخست که ورود اعضا به شورا به صورت دعوتی بود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه  بنا به فرموده امام راحل خدمتی بالاتر از این نیست که در خدمت مردم باشیم، گفت: عرصه‌های خدمت‌رسانی در جمهوری اسلامی متفاوت است و هرکس با فراخور توانایی خود در عرصه‌های مختلف فعال است.

وی ادامه داد: فعالیت نهادی‌ همچون شوراها، با همه مترقی بودن دیر شروع شد و همین امر موجب بروز چند اشکال فنی شد و مخصوصا در دوره نخست که ورود اعضا به شورا به صورت دعوتی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به اینکه مقررات و نواقص گاهی محلی که نیاز به تدبیر و قانون دارد، گفت: از همین‌رو شوراها باید برای اصلاح آن به اتفاق‌نظر با سایر مجموعه‌های استانی برسند و سپس ببینند اگر استان‌های دیگر نیز همین مشکلات را داشتند، با جمع‌بندی آن‌را به مجلس ببرند تا اصلاح شود.

خاتمی با اشاره به اینکه برخی از مشکلات صرفا مربوط به استان زنجان نبوده و منطقه‌ای است، افزود: روسای استان‌ها می‌توانند با هم‌افزایی به نتایج خوبی برسند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4777541/برخی-از-اعضای-شوراهای-اسلامی-از-وظایف-شورایی-خبر-ندارند

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.