خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ احیای مکان های تاریخی غیر فعال در شهر زنجان
اخبار زنجان/  احیای مکان های تاریخی غیر فعال در شهر زنجان

اخبار زنجان/ احیای مکان های تاریخی غیر فعال در شهر زنجان

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، مریم شعبانی شامگاه سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در محل کار خانه کبریت زنجان، به احیای برخی از مکان های غیر فعال در شهر زنجان اشاره کرد و گفت:خانه بوران و فرهنگسرای ارگ زنگان از بناهایی بودند که توسط شهرداری زنجان احیا شدند و شهرداری به احیای مکان های تاریخی توجه ویژه دارد. 

وی  با بیان اینکه بحث نگهداری مجموعه سالن ورزشی ۱۵ هزار نفری گاوازنگ به شهرداری واگذار شده است، اظهار کرد:طبق هماهنگی به عمل آمده نگهداری این مجموعه برای ۵۰ سال به شهرداری سپرده خواهد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان  گفت: هرچه در حوزه ورزشی گام برداریم، جامعه پویاتر و سالم تری خواهیم داشت. 

شعبانی ابراز کرد:  در حوزه ورزش اتفاقات مهمی رخ داده و قبلا شهرداری با نام فوتبال معروف بود اما امروزه سازمان فرهنگی در ورزش‌های مختلفی فعالیت دارد. 

وی از تعامل خوب سازمان فرهنگی شهرداری زنجان با هیئت های ورزشی زنجان خبر دادو گفت: تقویت ارتباط با هیئت های ورزشی سلامت جامعه را تقویت می کند. 

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان  تصریح کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی وارد فعالیت شده است و از بانوانی که اعتیاد را ترک کردند تجلیل شد. 

شعبانی با بیان اینکه توجه به برنامه های فرهنگی به همان میزان در کاهش آسیبهای اجتماعی هم مثمر ثمر است، افزود: سازمان فرهنگی شهرداری زنجان در زمینه نشاط اجتماعی و حقوق شهروندی با جدیت وارد کار شده است. 

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری زنجان به برگزاری جشنواره‌ رسانه توفیق اشاره کرد و گفت: برگزیدگان در سه بخش گزارش و خبر و یادداشت تجلیل می شوند و در این جشنواره از ۹ نفر در سه بخش تجلیل شد. 

در ادامه این مراسم  معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری زنجان گفت: رسالت اصلی این سازمان افزایش فعالیت‌های ورزشی است که ورزش صبحگاهی برای بانوان در حال اجرا است. 

مهدیون ابراز کرد:  ورزش‌های همگانی این سازمان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان اجرا می‌شود، و استقبال بانوان بسیار مطلوب است و در ۱۲ ماه سال سازمان فرهنگی شهرداری زنجان در پارک ها  ورزش صبحگاه برگزار می کند و در فصل سرما در سالن های ورزشی انجام میشود. 

وی افزود: سازمان فرهنگی شهرداری زنجان، پیگیر یک مسیر دوچرخه‌سواری است و مسیر اول از مقابل پارک فرهنگیان راه‌اندازی شده است.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4776481/احیای-مکان-های-تاریخی-غیر-فعال-در-شهر-زنجان

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.