خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ هلال احمر زنجان ۲ فرانسوی گرفتار در برف را نجات داد
اخبار زنجان/ هلال احمر زنجان ۲ فرانسوی گرفتار در برف را نجات داد

اخبار زنجان/ هلال احمر زنجان ۲ فرانسوی گرفتار در برف را نجات داد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از هلال احمر استان زنجان، شهرام میرزایی با بیان این‌که ساعت ۱۸:۳۰ شامگاه روز دوشنبه گزارش مفقودی ۲ نفر گرفتار در برف به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات اضطراری (EOC ) اعلام شد، گفت: با اعلام این گزارش، موقعیت مفقودان از روی نقشه‌های استان و محاسبه مختصات با کمک GRID روی نقشه مشخص شد که مفقودان در مسیر جاده نوکیان به سمت ماسوله (شمال شرقی روستای آندراق) است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌ احمر استان زنجان با بیان اینکه بلافاصله نخستین تیم با خودروهای امدادی از آب‌بر شعبه شهرستان طارم به منظور بررسی وضعیت جوی منطقه به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: علاوه بر این تیم، تیم تخصصی امداد و نجات کوهستان، با تجهیزات کامل از مرکز پایگاه امداد و نجات استان زنجان به همراه تیمی از پایگاه تهم – چورزق به محل اعزام شدند.

میرزایی یادآور شد: با توجه به بارش شدید برف و نامساعد بودن شرایط جوی، تیم نخست ساعت ۱:۲۰ بامداد به روستای جلال‌آباد رسیده و با توجه به شرایط موجود، ادامه پیمودن مسیر ناممکن بود که این تیم قبل از رسیدن تیم‌های بعدی با اهالی روستا، رایزنی و اقدام به بررسی دقیق دسترسی به محل مفقودان کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: با استفاده از بیل‌های دستی مسیر تردد خودروها تا نزدیک ۲ کیلومتری مفقودان بازگشایی شد و یک تیم با تجهیزات کامل به صورت پیاده به محل اعزام شدند و گزارشی از سلامت آن‌ها ارسال شد.

میرزایی با اشاره به این‌که خودروی ۲ تبعه فرانسوی مفقود شده از جاده منحرف شده بود که نیروهای امداد و نجات نیز مسیر خودروهای امدادی را به سمت خودروی آنها بازگشایی کردند، گفت: با توجه به ادامه بارش و بسته بودن مسیر، نیروهای عملیاتی به همراه ۲ تبعه فرانسوی در روستای اندراق اسکان یافتند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4775902/هلال-احمر-زنجان-۲-فرانسوی-گرفتار-در-برف-را-نجات-داد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.