خانه » اجتماعی » بیش از 60 هزار نفر در طرح بیمه سلامت در استان زنجان ثبت نام کرده اند
بیش از 60 هزار نفر در طرح بیمه سلامت در استان زنجان ثبت نام کرده اند

بیش از 60 هزار نفر در طرح بیمه سلامت در استان زنجان ثبت نام کرده اند

ابهرآنلاین: مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان با اشاره به ثبت نام بیش از ۶۰ هزار متقاضی دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی در استان زنجان گفت: از آغاز ثبت نام در طرح بیمه سلامت همگانی تاکنون ۴۲ هزار و ۷۲۲ جلد دفترچه به بیمه‌شدگان تحویل داده شده است.

بیمه سلامت

مجید صادقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در زنجان اظهار کرد: از آغاز ثبت نام در طرح بیمه سلامت همگانی تاکنون 60 هزار و 603 نفر زنجانی در این طرح ملی ثبت نام کردند.

وی عنوان کرد: تاکنون 42 هزار و 722 جلد دفترچه به بیمه‌شدگان تحویل داده شده است.مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان تصریح کرد: اطلاع‌رسانی برای دریافت دفترچه بیمه سلامت از طریق ارسال پیامک انجام می‌شود و این متقاضیان می‌توانند با همراه داشتن اصل کارت ملی، شناسنامه و یک قطعه عکس برای دریافت دفترچه به مراکز پیشخوان اعلام شده مراجعه کنند.

وی ابراز کرد: در حال حاضر 4 هزار و 560 مرکز طرف قرار داد با سازمان بیمه سلامت و تمامی بیمارستان‌های شهر زنجان آماده ارائه خدمات به بیمه‌شدگان طرح بیمه سلامت همگانی هستند.صادقی بیان کرد: چنانچه افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی نیاز به خدمات سرپایی داشته باشند فقط 30 درصد هزینه را خودشان می‌پردازند و در صورتی که این افراد نیاز به خدمات بستری داشته باشند فقط 10 درصد هزینه‌ را پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به تعداد دفترچه‌های صادر شده دراستان، گفت: از آغاز ثبت نام در طرح بیمه سلامت همگانی تاکنون‌، 4 هزار و 598 جلد دفترچه در شهرستان خرمدره، 3 هزار و 122 جلد دفترچه در خدابنده و 6 هزار و 403 جلد دفترچه در شهرستان ابهر به بیمه‌شدگان تحویل داده شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان افزود: افرادی که در این طرح ثبت نام کردند و تا‌کنون پیامکی مبنی بر تایید مشخصات و صدور دفترچه برایشان ارسال نشده است، می‌توانند با وارد کردن کد ملی و شماره تماس در این سامانه درخواست خود را پیگیری کنند.

انتهای پیام /

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.