خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ شرایط غیرمعمولی در عرصه اقتصادی را پشت سر می‌گذاریم
اخبار زنجان/ شرایط غیرمعمولی در عرصه اقتصادی را پشت سر می‌گذاریم

اخبار زنجان/ شرایط غیرمعمولی در عرصه اقتصادی را پشت سر می‌گذاریم

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فرامرز نیک‌سرشت شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی استان زنجان با تاکید بر اینکه شرایط امروز ایجاب می‌کند که برای به دست آوردن بازار و ورود موفق در این عرصه، ریسک‌پذیر باشیم، افزود: امروز شرایط به گونه‌ای است که باید در این نشست‌ها تصمیماتی برای چنین شرایطی اتخاذ کنیم.

وی با اشاره به اینکه امنیت مقوله مهمی در حوزه‌های اقتصادی به‌ویژه تجارت خارجی به‌شمار می‌رود، این در حالی است که باید شرایط ریسک‌پذیری را داشته باشیم، تصریح کرد: تجربه نشان می‌دهد در سال‌های گذشته نتوانسته‌ایم به آن صورت از بازارهای جهانی استفاده لازم را برده و این بازارها را از دست داده‌ایم، به همین خاطر باید آسیب‌شناسی‌ لازم در راستای تکرار نشدن این موارد صورت گیرد.

نیک سرشت  با تاکید بر اینکه صادرات خدمات فنی و مهندسی نباید محدود به کشورهای همسایه باشد، اظهار کرد: آمار حاکی از آن است که بسیاری از کشورها به دنبال دریافت خدمات فنی و مهندسی هستند که این خود یک مزیت نسبی بالایی محسوب می‌شود، به همین خاطر امروز باید روندی را در این زمینه در پیش بگیریم که صادرات روند رو به رشدی داشته باشد.

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه امروز باید زمینه‌ای را فراهم کنیم تا بازار به وجود آمده در حوزه خدمات فنی و مهندسی از دست نرود، افزود: یکی از کشورهایی که بازار خوبی در این حوزه دارد، سوریه است؛ چرا که امنیت در این کشور برای کارشناسان این حوزه از اهمیت زیادی برخوردار است.

افشین آشوری با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید به دنبال تقویت بازار حوزه خدمات فنی و مهندسی باشیم، ادامه داد: در همین راستا اتاق بازرگانی استان زنجان می‌تواند هیئت تجاری را در قالب کارشناسان این حوزه برای بررسی شرایط سرمایه‌گذاری در حوزه خدمات فنی و مهندسی به کشور سوریه اعزام کند.

محمدرضا انصاری، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه می‌توان از فرصت به دست آمده نهایت استفاده را در زمینه صادرات مواد آموزشی کرد، افزود: این بدان معنی است که آموزش‌هایی که در این اداره‌کل ارائه می‌شود، از شاخص‌های استاندارد برخوردار بوده و در سطوح بین‌المللی ارائه می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4774026/شرایط-غیرمعمولی-در-عرصه-اقتصادی-را-پشت-سر-می-گذاریم

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.