خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مدیریت بحران استان زنجان در آماده باش است
اخبار زنجان/ مدیریت بحران استان زنجان در آماده باش است

اخبار زنجان/ مدیریت بحران استان زنجان در آماده باش است

توحید سلیمی در گفتگو با خبرنگار «ابهرآنلاین» از تمهیدات لازم برای ایمن سازی روستاهای استان زنجان از حوادث سیل خبر داد و گفت: از مجموع روستاهای استان زنجان بیش از ۲۷۴ روستای استان با جمعیت ۱۵۰ هزار نفر در معرض خطر سیل هستند و برای ایمن سازی این تعداد روستا ۱۳۷ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است. 

وی اظهار کرد: با افزایش بارش ها خطر سیل افزایش می یابد که در این میان تمهیدات جدی برای جلوگیری از بروز سیل در استان پیش بینی شده است. 

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان با بیان اینکه بیشترین تعداد روستاها و جمعیت در معرض خطر سیل برای شهرستانهای زنجان، خدابنده و ماهنشان است، گفت: برای ایمن سازی این روستاها دیواره های حفاظتی و کانال های حفاظتی در داخل روستاها و محدوده روستاها احداث شود. 

سلیمی تصریح کرد: لایروبی رودخانه ها و احداث آب راه هایی  برای هدایت آب های سطحی در جلوگیری از بروز سیل ضروری است.

وی با بیان اینکه با توجه به برودت هوا مدیریت بحران استان زنجان در آماده باش است، گفت: با توجه به برودت هوا و بارش برف در استان زنجان، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های خدمات رسان استان با تمام توان پای کار هستند. 

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان ابراز کرد: روستاهایی که صعب العبور هستند در اولویت خدمات رسانی  هستند و تمام تمهیدات لازم برای وقوع هر گونه حوادث در استان زنجان پیش بینی شده است. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4774090/مدیریت-بحران-استان-زنجان-در-آماده-باش-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.