خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تداوم و ارتقای مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه همه آحاد جامعه است
اخبار زنجان/ تداوم و ارتقای مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه همه آحاد جامعه است

اخبار زنجان/ تداوم و ارتقای مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه همه آحاد جامعه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان، با اشاره به ولادت حضرت محمد (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، گفت: همه آحاد جامعه از منش و زندگانی حضرت محمد (ص) الگو گرفته و در مسیر زندگی از آنها استفاده کنند.

خاتمی در ادامه با بیان اینکه نباید مبارزه با مفاسد اقتصادی دچار حاشیه شود، لزوم همبستگی در بین مسئولان برای تداوم و تقویت مبارزه با فساد اقتصادی را در کشور مورد تاکید قرار داد و گفت: تداوم و ارتقای مبارزه با مفاسد اقتصادی مطالبه همه آحاد جامعه است و این امر اقتصادی اعتماد عمومی در کشور را ارتقاء می‌دهد.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه قوه قضائیه توانسته گام‌های بزرگ و ارزشمندی در زمینه با مبارزه با مفاسد اقتصادی و برخورد با مخلان اقتصادی برداشته است، افزود: برخورد قضایی با مخلان اقتصادی، امیدواری در جامعه را افزایش می‌دهد و این نکته بسیار حائز اهمیت است.

خاتمی متذکر شد: اقدامات قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی باعث ایجاد امیدواری در جامعه شده است و بسیاری از حقوق مردم را محقق کرده است.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه اقدامات قوه قضائیه باعث شده تا تعداد زیادی از واحدهای که دچار مشکلات بودند به چرخه تولید باز گردند، گفت: برخورد با فرارهای مالیاتی، بازگردان هزاران هکتار زمین تصرف شد، برخورد با مفسدان دانه درشت و رانت خواران از مهم‌ترین اقدامات دستگاه قضایی است.

خاتمی در ادامه با اشاره به ۲۶ آبان روز کتاب و کتاب‌خوانی، گفت: مسئولان باید برای افزایش سرانه مطالعه در  جامعه تلاش کنند و بستر مناسب برای ساخت فضاهای فیزیکی و افزایش تعداد کتاب را فراهم کنند.

وی بابیان اینکه افزایش سرانه مطالعه از دغدغه‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری است، افزود: برخورداری جامعه از سرانه مطالعه بالا باعث توسعه جامعه در بخش های مختلف می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4772859/تداوم-و-ارتقای-مبارزه-با-مفاسد-اقتصادی-مطالبه-همه-آحاد-جامعه

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.