خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بومی‌گزینی از اولویت‌های ایجاد اشتغال در استان زنجان است
اخبار زنجان/ بومی‌گزینی از اولویت‌های ایجاد اشتغال در استان زنجان است

اخبار زنجان/ بومی‌گزینی از اولویت‌های ایجاد اشتغال در استان زنجان است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از استانداری زنجان، فتح‌الله حقیقی روز پنج شنبه در جلسه شوارای اداری مشترک استان و شهرستان ابهر با تبریک فرارسیدن هفته وحدت، گفت: در طی ۱۱ ماهه گذشته حتی یک واحد تولیدی در استان تعطیل نشده است و با پیگیری‌های صورت گرفته، امسال کارخانه روغن‌نباتی جهان نیز به چرخه بازگشته و دو واحد تولیدی نیز به چرخه باز خواهند گشت‌.

وی با بیان اینکه امسال هفت واحد تولیدی در استان با اعتباری بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان با حضور مسئولان کشوری افتتاح خواهد شد، افزود: مردم اشتغال‌های ایجاد شده را حس کنند، کمیته رصد اشتعال در استان ایجاد شده است و این کمیته موظف به رصد اشتغال‌های ایجاد شده بالای ۱۰۰ نفر است.

حقیقی  با بیان این‌که قولنامه‌ای بودن زمین‌ها چندین سال است که به یک مشکل عمده برای مردم تبدیل شده بود، ادامه داد: مشکل این زمین‌ها برای اخذ پروانه حل شد که با رفع این مشکل، یکی از بزرگ‌ترین گره‌های شهری در نقاط مختلف استان گشوده می‌شود.

استاندار زنجان با اشاره به مباحث مطرح شده در زمینه استخر صائین‌قلعه، ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی خوبی که استخر صائین‌قلعه دارد، باید تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

حقیقی با بیان این‌که برخی از پروژه‌های ورزشی استان چند پیمان‌کار عوض کرده است، اظهار کرد: مفهوم این امر آن است که کار اصولی پیش نرفته و برای حل این مشکل نیز، پیمانکاران کم‌کار کنار گذاشته شده‌اند.

استاندار زنجان با بیان این‌که بومی‌گزینی از اولویت‌های ایجاد اشتغال در استان است، افزود: زنجانی‌ها تا پایان امسال سه جشن اشتغال می‌گیرند.

حقیقی با اشاره به مشکل اختلاف زمین کشاورزی بین دولت و کشاورزان، ادامه داد: برای حل این مشکل، طرح کاداستر اجرایی می‌شود که در اجرای این طرح جزو سه استان پیشرو کشور هستیم.

استاندار زنجان با بیان این‌که در حوزه دامپروری نیز گام‌های خوبی در استان برداشته شده است، گفت: مجموعه پرورش دام سبک ۶۰ هزار راسی استان که در نوع خود در کشور بی‌نظیر است، در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حقیقی  با اشاره به تشکیل کمیته رصد اشتغال در استان، افزود: بومی‌گزینی باید در اولویت به‌کارگیری نیروها در واحدهای تولیدی باشد که این امر توسط کمیته رصد اشتغال مورد پایش قرار می‌گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به این‌که لایه‌روبی رودخانه باید با اولویت‌بندی صورت گرفته حتما انجام گیرد، افزود: تجاوز به حریم رودخانه‌ها یکی از دغدغه‌هایی است که در مواقع بارش مشکل ایجاد می‌کند، لذا کسی حق ندارد به حریم رودخانه تجاوز کند و اگر از این امر تخلف شود، با متخلفان به شدت برخورد می‌شود؛ زیرا جان مردم مهم‌تر از هر چیزی است.

حقیقی  تاکید کرد: برای حل مشکل کارگاه شن و ماسه شهرداری صایین‌قلعه باید جلسه گذاشته شده و بررسی‌های لازم صورت گیرد تا حق به حق‌دار برسد.

استاندار زنجان با اشاره به نزدیک بودن زمان انتخابات، افزود: انتخابات مظهر اقتدار حضور ملی ما است، لذا باید در شرایطی برگزار شود که به اقتدار و وحدت ختم شود.

حقیقی با تاکید بر این‌که انتخابات باید بدون هیچ حاشیه‌ای برگزار شود، ادامه داد: همه باید به قانون احترام گذاشته و آن را رعایت کنند.

استاندار زنجان با تاکید بر این‌که همه ارکان دولت در انتخابات بی‌طرف هستند، افزود: هر کس در هر لباسی و جایگاهی در انتخابات وارد شده و تخلف کند، به شدت با آن برخور می‌شود؛ زیرا در انتخابات هر کاری انجام می‌شود در مقابل ۸۵ میلیون نفر مسئولیت داریم، لذا باید حساسیت‌های موضوع درک شود.

حقیقی با تاکید بر این‌که هیچ‌کس، مخصوصا نخبگان در انتخابات نباید تماشاچی باشند، گفت: هر کس توانایی در خود می‌بیند، باید کاندیدا شود.

استاندار زنجان با اشاره به این‌که کسانی‌که کاندیدای احتمالی هستند، باید بدانند همه حرکات آن‌ها رصد می‌شود، گفت: کاندیداها باید قانون را رعایت کنند و هر حرکت غیرقانونی آنان با نام شخص به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

حقیقی با اشاره به این‌که یکی از شیوه‌های آرام‌سازی جامعه و ضربه زدن به دشمن و ارتقای مقوم‌های اتحاد، حضور پرشور مردم در انتخابات است، خاطرنشان کرد: انتخابات باید سالم پرشکوه امن و رقابتی باشد، زیرا اگر انتخابات پرشور باشد دشمن کور می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4772416/بومی-گزینی-از-اولویت-های-ایجاد-اشتغال-در-استان-زنجان-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.