خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسالت مدیریت شهری است
اخبار زنجان/  پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسالت مدیریت شهری است

اخبار زنجان/ پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسالت مدیریت شهری است

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از شورای استان زنجان، سجاد خدایی در بازدید از مجموعه تفریحی باغ بهبودی (ویژه معتادان بهبود یافته و خانواده هایشان ، گفت:  مجموعه باغ “بهبودی” توسط بخش خصوصی با هدف ارائه خدمات تفریحی به معتادان درحال ترک و بهبود یافته و خانواده های آنها بنا شده است.

وی اظهار کرد: یکی از رسالت های شورا و مدیریت شهری توجه به مسایل اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد است.

رئیس شورای اسلامی استان زنجان  بر لزوم درمان جامع اعتیاد تاکید کرد و افزود: ما به عنوان نمایندگان مردم در شهر در حوزه اجتماعی بدنبال پیوستگی و انسجام بخش های مختلف برای دستیابی به اهداف متعالی هستیم و در حوزه اعتیاد نیز تلاش می کنیم در جهت ایجاد پیوستگی در مراحل درمان در حد وسع بکوشیم.

خدایی ابراز کرد: افراد جامعه نیازمند بسترهای فرهنگی ،تفریحی ، ورزشی و رفاهی هستند تا از گرایش به آسیب ها مصون باشند. همچنین در معتادان بهبود یافته و خانواده های آن ها که جزو اقشار فراموش شده هستند،این نیاز مضاعف است و مدیریت شهری باید برای این قشر از جامعه نیز برنامه های ویژه ای داشته باشد.

وی ایجاد بازارچه تولید و عرضه محصولات برای بهبود یافتگان و خانواده هایشان ، احداث پارک رهایی یا پارک بهبودی برای بهبودیافتگان و خانواده هایشان و ارایه برخی خدمات تفریحی ورزشی را در پرکردن اوقات فراغت و پیشگیری از بازگشت به اعتیاد  را ضروری دانست. 

موسوی زاده درمانگر اعتیاد نیز در ادامه با معرفی مجموعه تفریحی”بهبود” گفت: رویکرد ما در ترک اعتیاد درمان جامع اعتیاد است و در این رویکرد نه تنها درمان دارویی و مراقبت جسمی مد نظر است بلکه نیازهای عاطفی و روحی نیز مورد تاکید بوده و زنجیره درمان به کمک خانواده های معتادان کامل می شود.

موسوی زاده خاطر نشان کرد: با توجه به انگ های اجتماعی حاکم بر معتادان بهبود یافته ، آنها نیازمند سپری کردن اوقات فراغت با خانواده در محیط های آرام و بدون انگ هستند،لذا راه اندازی چنین مجموعه ای در راستای پاسخگویی به این نیاز بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز ضمن قدردانی از همکاری و مساعدت مجموعه شورا و شهرداری زنجان در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: امیدواریم در جهت ارتقا خدمات به معتادان بهبود یافته ، شورای شهر همچون گذشته یاریگر ما باشد.

فاطمه رضایی تاکید کرد: مقوله اعتیاد موضوعی فراگیر است و اگر پیشگیری مدنظر نباشد احتمال ابتلای هر یک از اعضای جامعه از هر قشری وجود دارد.

احمد نصیری رییس کمیسیون نظارت شورای شهر زنجان و کاظم افشارچی نیز ضمن تقدیر از رویکرد بخش خصوصی در اجرای چنین ایده خلاقانه ای، وعده همکاری در چارچوب ضوابط و مقررات را دادند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4772011/پیشگیری-از-آسیب-های-اجتماعی-رسالت-مدیریت-شهری-است

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.