خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بسترسازی ایجاد اشتغال در مناطق محروم مورد توجه قرار گیرد
اخبار زنجان/ بسترسازی ایجاد اشتغال در مناطق محروم مورد توجه قرار گیرد

اخبار زنجان/ بسترسازی ایجاد اشتغال در مناطق محروم مورد توجه قرار گیرد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، شهرام طهماسبی شامگاه سه شنبه در نخستین کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان که در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار شد، گفت: اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری با هدف تبیین وظایف و اعضای کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری بر اساس مواد ۶ و ۷ آیین‌نامه اجرایی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان برگزار شده است.

وی  با اشاره به اینکه این کارگروه وظایف متعددی دارد، به مهم‌ترین وظایف آن اشاره کرد و افزود: بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و صنعتی و ارائه راهکارهایی برای حل مشکل به همراه بسترسازی ایجاد و توسعه برنامه‌های بلندمدت و میان‌مدت اشتغال به‌ویژه در مناطق کمتر توسعه‌یافته، یکی از این وظایف است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان با بیان اینکه ارائه برنامه‌هایی برای ترغیب و ترویج روش‌ها و الگوهای تولید و مصرف پایدار در استان زنجان نیز در این کارگروه دیده شده است، اظهار کرد: ارائه ساز و کارهایی برای همسو کردن سرمایه‌گذاری‌ها و اقدامات توسعه‌ای نظام بانکی و نیز بخش‌های غیردولتی بر اساس اولویت‌های اسناد توسعه‌ای استان با رعایت قوانین و مقررات مربوطه را نیز باید در زمره وظایف این کارگروه دانست.

طهماسبی در ادامه، بررسی وضعیت و نظارت بر بازار کار را یکی از مهم‌ترین وظایف کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری دانست و گفت: ارائه برنامه‌هایی برای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و نیز ارائه شیوه‌های افزایش تولید ناخالص داخلی استان نیز از دیگر وظایف این کارگروه به‌شمار می‌رود.

وی  به بحث اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: در راستای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی باید برنامه ریزی مدون در دستور کار قرار گیرد و بحث مشاغل خانگی به جد مورد تأکید قرار گیرد. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان تصریح کرد: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال پایدار باید تمهیدات لازم موردتوجه قرار گیرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4770893/بسترسازی-ایجاد-اشتغال-در-مناطق-محروم-مورد-توجه-قرار-گیرد

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.