خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ مسئولیت های اجتماعی باید از مهمترین دغدغه های شوراها باشد
اخبار زنجان/ مسئولیت های اجتماعی باید از مهمترین دغدغه های شوراها باشد

اخبار زنجان/ مسئولیت های اجتماعی باید از مهمترین دغدغه های شوراها باشد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، سجاد خدایی شامگاه سه شنبه در  نشست با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان با بیان اینکه مسئولیت های اجتماعی باید از مهمترین دغدغه های شوراها و مدیریت شهری و روستایی باشد، گفت: شوراها با گستره وسیع فعالیتشان ظرفیت مردمی عظیمی در مسیر پیشگیری از آسیب های اجتماعی اعم از اعتیاد هستند.

وی با تاکید بر اینکه شورای پنجم به هیچ وجه عافیت طلبی و منفعت طلبی را  تحمل نمی کند، افزود: شورای شهر در راستای انجام رسالت های خود ثابت قدم است.

رییس شورای اسلامی استان زنجان آمادگی شورای فرادست را در جهت پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی را یادآور شد و گفت: تفاهمنامه ای به منظور همکاری دو جانبه شورای استان زنجان و دبیرخانه شورای هماهنگی مواد مخدر تدوین شده و در مرحله بررسی حقوقی قرار داد و امیدواریم استان زنجان به عنوان ارائه دهنده این طرح در عمل نیز در عرصه تحقق آن پیشتاز باشد.

خدایی با بیان اینکه شوراهای شهر ظرفیت های خوبی در زمینه  پیشگیریا ز اسیب های اجتماعید ارند، ابراز کرد: شوراها در بحث تولید و اشتغال معتادان بهبود یافته ،ایجاد زیر ساخت ها و اماکن تفریحی و رفاهی و آموزش های شهروندی و روستاوندی در حوزه مسایل اجتماعی ظرفیت های خوبی دارند.

رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر زنجان با تاکید بر لزوم ایجاد بستر مناسب برای اشتغالزایی برای معتادین بهبود یافته، گفت: تا زمانی شغل پایداری برای بهبود یافتگان اعتیاد فراهم نشود نمی توان انتظار ماندگاری بهبودی را داشت.

خدایی احداث و بهره برداری از بازارچه های مشاغل خانگی از جمله اقدامات مثبت شهرداری زنجان در مواجهه با خانواده های بی سرپرست و بدسرپرست عنوان کرد و افزود: شورای شهر زنجان مصمصمم به تعامل سازنده و هدفمند با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان و کمک به ایجاد اشتغال برای معتادین بهبود یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان زنجان نیز با استقبال از حسن توجه شورای فرادست به مقوله مبارزه با اعتیاد از عضویت شورای استان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و کمیته های تخصصی ذیل آن استقبال کرد.

فاطمه رضایی افزود: تلاش در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی از وظایف مدیریت شهری و روستایی در جهت تحقق حقوق شهروندی است.

همچنین در این جلسه دکتر موسوی زاده یک درمانگر اعتیاد فعالیت های اجتماع محور را در کاهش آسیب های اجتماعی ضروری دانست و گفت: اگر دولت تصدی گری خود را کاهش دهد و به بخش خصوصی اعتماد بیشتری داشته باشد اقدامات این حوزه اثربخش تر خواهد شد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4770862/مسئولیت-های-اجتماعی-باید-از-مهمترین-دغدغه-های-شوراها-باشد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.