خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ بلاتکلیفی ۱۴۰ خودرو توقیفی در پارکینگ های زنجان
اخبار زنجان/ بلاتکلیفی ۱۴۰ خودرو توقیفی در پارکینگ های زنجان

اخبار زنجان/ بلاتکلیفی ۱۴۰ خودرو توقیفی در پارکینگ های زنجان

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از دادگستری زنجان، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی،  با اشاره به اینکه وظیفه پلیس جمع آوری معتادین متجاهر است،  گفت: این وظیفه ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری شهرداری و سایر نهادهای متولی است که مکان مناسبی برای نگهداری و درمان این افراد انجام دهند.

صادقی نیارکی با بیان اینکه محل های نگهداری معتادین متجاهر بایستی برای درمان و بازگرداندن آنها به جامعه و خانواده ها باشد نه به محلی برای کاسبی و کسب درآمد برخی افراد تبدیل شود، افزود: با علاقه و عشق برای درمان این افراد در این مکانها اقدامات انجام شود ونیازمند به یک اراده جدی و جمعی در این حوزه هستیم.

رییس کمیته حقوقی ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان بر تعیین تکلیف خودروهای توقیفی موجود در پارکینگ ها تأکید کرد و گفت: داشتن آمار دقیق از تعداد خودروهای توقیفی برای تصمیم گیری امری ضروری است و هیچ سازمان، اداره و کاشفی بدون مجوز و طی کردن مراحل قانونی حق استفاده از این ماشین ها را ندارد چرا که استفاده از این خودروها تصرف در اموال دولتی محسوب می شود.

صادقی نیارکی  با بیان اینکه چرا باید تعداد ۱۴۰ خودرو موجود در پارکینگ ها بلا تکلیف بماند، افزود: دادستان مرکز استان پیگیری های لازم برای تعیین تکلیف این تعداد خودروها که نیاز به تصمیمات قضایی و اجرای احکام دارد را در اسرع وقت انجام دهد و اموال توقیفی طبق دستورالعمل قوه قضاییه و با تعیین سرپرست تعیین تکلیف خواهد شد تا از دست اندازی ها مصون بماند.

۱۳ خانه پاتوق معتادین در استان زنجان شناسایی و پلمپ شد

دادستان مرکز استان زنجان گفت: بسیاری از معتادان حاضر به درمان نیستند، لذابرای جلوگیری از آسیب های آن باید با ایجاد ظرفیت ها و بستر مناسب نسبت به درمان معتادان ولو بصورت اجباری اقدام مناسب صورت گیرد.

وی تصریح کرد: اداره بهزیستی و شورای مبارزه با مواد مخدر سامانه جامع اطلاعات معتادان متجاهر را راه اندازی کنند تا همه اطلاعات، مشخصات، سابقه مصرف، حضور در کمپ و وضعیت معیشتی و زندگی وی در این سامانه ثبت شود. در این صورت می توان با پایش اطلاعات به برنامه ریزی مناسب پرداخت.

کرمی خاطر نشان کرد: ۱۳ خانه پاتوق معتادین در استان شناسایی و پلمب شده است و دستگاه قضایی استان در صورت مشاهده خانه پاتوق ها در راستای برقراری امنیت اجتماعی جامعه نسبت به پلمب آنها اقدام خواهد کرد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4769919/بلاتکلیفی-۱۴۰-خودرو-توقیفی-در-پارکینگ-های-زنجان

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.