خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دادرسی‌ها در زمان مناسب انجام شود
اخبار زنجان/ دادرسی‌ها در زمان مناسب انجام شود

اخبار زنجان/ دادرسی‌ها در زمان مناسب انجام شود

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی‌نیارکی ظهر یکشنبه در همایش ملی تبیین نقش وکلا و کارشناسان رسمی در دادرسی عادلانه که در سالن علامه طباطبایی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد، افزود: بی‌تردید دخالت یکی از کارشناسان رسمی و یا وکلای دادگستری در اغلب پرونده‌های دادگستری می‌تواند نقش این دو قشر را به وضوح در دادرسی عادلانه نشان دهد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم نگاه عمقی به مسئله دادرسی عادلانه بیاندازیم، باید از این موضوع به‌عنوان یک هدف مقدس در نظام جمهوری اسلامی یاد کنیم، تصریح کرد: در این حرکت مقدس نباید از نقشی که وکلا و کارشناسان دادگستری ایفا می‌کنند غافل باشیم؛ چرا که با توجه به پیشنیه فقهی و اسلامی این دو قشر، برخی از حکومت‌های عرفی دنیا نیز به دنبال دادرسی عادلانه هستند.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان یادآور شد: وکلا و کارشناسان رسمی دادگستری به همان اندازه که در ثواب و اجر حکم عادلانه سهیم هستند، به همان اندازه نیز در عقوبت احکام ناعادلانه سهیم خواهند بود. با همه این اوصاف معتقدیم وکلا در جامعه به عنوان سهامداران عدالت خوانده می‌شوند.

صادقی‌نیارکی در ادامه با اشاره به اینکه همه باید در راستای عملی شدن برنامه‌های تحولی قوه قضائیه تلاش کنند، یادآور شد: برنامه تحولی قوه قضائیه برنامه‌ای است که مورد تایید رهبر معظم انقلاب اسلامی بوده و این موضوع یکی از ارکان حفظ و تداوم نظام به‌شمار می‌رود.

رئیس‌کل دادگستری استان زنجان با تاکید بر اینکه حضور وکیل مدافع در کنار مردم در دعاوی حقوقی و کیفری باید مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: امروز مهم‌ترین کاری که باید انجام دهیم، ترویج این فرهنگ در جامعه است و این از آن جهت حائز اهمیت است که حضور وکیل مدافع در کنار مردم که به مسائل حقوقی آشنایی کامل ندارند، یک ضرورت است.

صادقی‌نیارکی با بیان اینکه امروز یکی از مطالبات مردم، کم کردن زمان رسیدگی به پرونده‌های دادگستری است، خاطرنشان کرد: در همین راستا باید اطاله دادرسی به حداقل ممکن برسد.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4768324/دادرسی-ها-در-زمان-مناسب-انجام-شود

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.