خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ دانشگاه علوم‌پزشکی تحت تاثیر موج کاهش دانشجو نیست
اخبار زنجان/ دانشگاه علوم‌پزشکی تحت تاثیر موج کاهش دانشجو نیست

اخبار زنجان/ دانشگاه علوم‌پزشکی تحت تاثیر موج کاهش دانشجو نیست

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»،پرویز قزلباش شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان زنجان در محل استانداری زنجان، با یادآوری اینکه این دانشگاه به لحاظ چارت سازمانی تفاوت‌هایی با سایر دانشگاه‌های کشور دارد، گفت: یکی از تمایزاتی که می‌توان در این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌ها مشاهده کرد، بحث خدمات است که این حوزه فارغ از عرصه‌هایی چون پژوهشی و آموزشی ارائه می‌شود.

وی با یادآوری اینکه امسال سی و دومین سال تاسیس دانشگاه علوم‌پزشکی را نیز پشت سر می‌گذاریم، تصریح کرد: یکی از افتخارات دانشگاه علوم‌پزشکی این است که توانسته تعداد رشته‌های خود را به عدد ۶۷ برساند که این خود گامی رو به جلو بوده است. همچنین این دانشگاه از وجود ۳۸۹ نفر عضو هیئت علمی، ۱۲ استاد، ۶۵ دانشیار، ۶۰ مربی و ۲۵۲ استادیار برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تعداد دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان را ۴۳۷۳ نفر عنوان کرد و با یادآوری اینکه امسال شاهد اضافه شدن ۳۰۰ دانشجو به این تعداد دانشجو در این دانشگاه خواهیم بود، ادامه داد: دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان دارای هفت معاونت بوده و در مجموع تعداد رشته‌های این دانشگاه ۶۷ مورد است.

قزلباش در خصوص تعداد دانشجویان مقاطع مختلفی که در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند نیز اظهار کرد:  یک رشته کاردانی، ۱۶ رشته کارشناسی، ۲۳ رشته کارشناسی ارشد، ۲۳ رشته دکترای حرفه‌ای، سه رشته تخصصی بالینی، ۱۱ رشته PHD و دو رشته فوق‌تخصص غدد در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان فعال است.

وی همچنین با ابراز خرسندی از اینکه این دانشگاه تا به امروز تحت تاثیر موج کاهش دانشجو که دغدغه امروز سایر دانشگاه‌ها است، قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: با این وجود مشکلی که امروز در خصوص کاهش تعداد دانشجویان داریم، بیشتر متوجه رشته‌های تکمیلی است که دلیل اصلی آن نیز نبود اشتغال در این رشته‌ها است. 

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4767562/دانشگاه-علوم-پزشکی-تحت-تاثیر-موج-کاهش-دانشجو-نیست

برچسب ها :

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.