خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ تامین نیازهای مالی بزرگترین هنر رئیس یک دانشگاه است
اخبار زنجان/ تامین نیازهای مالی بزرگترین هنر رئیس یک دانشگاه است

اخبار زنجان/ تامین نیازهای مالی بزرگترین هنر رئیس یک دانشگاه است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، فتح‌الله حقیقی  شامگاه شنبه در جلسه شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان در محل استانداری زنجان، از نهایی شدن مجوز واحد تولیدی داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان خبر داد و افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته، امروز شرایطی ایجاد شده است تا زمینه سرمایه‌گذاری یکی ازشرکت‌های داروسازی در این واحد فراهم شود، به همین خاطر پیشنهاد آماده کردن پروپوزال برای قرار دادن آن در اختیار دانشگاه علوم‌پزشکی استان داده شده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که باید راهکارهای اساسی برای برون‌رفت از مشکلات دارویی اتخاذ کنیم، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در شرایطی که امروز قرار بود جلسه قرارگاه دارویی استان برگزار شود، ترجیح دادیم با لغو این جلسه، در شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان حضور یافته و راهکارهای لازم را در خصوص وضعیت دارویی استان اتخاذ کنیم.

استاندار زنجان با یادآوری اینکه امروز دبیری کارگروه پژوهش و فناوری از دستگاه‌های اداری گرفته شده و به دانشگاه‌ها منتقل شده است، ادامه داد: به اعتقاد من، هنر رئیس یک دانشگاه در شرایط فعلی این است که بتواند نیازهای مالی دانشگاه خود را که جزو ضروریات است، تامین کند و بدون تردید اگر این نیاز در روسای دانشگاه احساس نشود، می‌تواند زمینه اعتراض جامعه دانشجویی را به دنبال داشته باشد.

حقیقی با اشاره به اینکه نیاز امروز دانشگاه‌ها این است که از رخوت و خمودگی سیستم مدیریتی خارج شده و به اصلاح گفتمان‌ها در دانشگاه‌ها بپردازیم، اظهار کرد: اعتراض دانشجویان به مسائل مختلف را ایراد تلقی نمی‌کنیم. همچنین معتقدیم وزارت علوم‌، تحقیقات و فناوری باید تلاش مضاعفی برای ایجاد نشاط در بین دانشجویان که یک نیاز ضروری به‌شمار می‌رود، داشته باشد.

استاندار زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه امسال، بر ضرورت اجرای قانون در امر انتخابات تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات اساسی که باید در عرصه انتخابات صورت گیرد، تلاش و همگامی برای مشارکت حداکثری مردم در این رفراندوم است، به همین خاطر تلاش‌ها باید در جهتی باشد که همه حضوری فعال در این عرصه داشته باشند.

حقیقی با تاکید بر اینکه جوانان جزو اقشار تاثیرگذار جامعه بوده و باید تلاش کنیم از توان این قشر در مدیریت بخش‌های مختلف کشور استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده، هر کار مهمی که در کشور به سرانجام رسیده، جوانان در شکل‌گیری و تکمیل آن نقش به‌سزایی داشته‌اند، به همین خاطر معتقدیم باید از توان این قشر بیش از پیش استفاده شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4767564/تامین-نیازهای-مالی-بزرگترین-هنر-رئیس-یک-دانشگاه-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.