خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ ملت ایران از حربه ها و توطئه‌های دشمنان هراسی ندارد
اخبار زنجان/ ملت ایران از حربه ها و توطئه‌های دشمنان هراسی ندارد

اخبار زنجان/ ملت ایران از حربه ها و توطئه‌های دشمنان هراسی ندارد

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۱ سال اخیر با وجود همه توطئه ها و سنگ اندازی های دشمنان به مسیر  توسعه و پیشرفت خود ادامه داده است، گفت: ملت ایران هرگز از حقوق برحق خود در سیدن به اقتدار و عزت  دست برنخواهد داشت و تسلیم خواسته های نامشروع استکبار نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران با وجود تحریم ها و توطئه های دشمنان، همواره بر گفتمان برحق خود پافشاری کرده اند و تاکنون به دستاوردهای بزرگی در این زمینه دست یافته اند،  ادامه داد: مسیر اقتدار و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسیر  باشکوه و پرغروری است و ملت ایران به این راه بزرگ و ارزشمند افتخار می کنند.

خاتمی با بیان اینکه هراسی از هیچ‌کدام از دشمنان‌مان نداریم و با قدرت به مسیر خود ادامه خواهیم داد، گفت: فشار حداکثری و تشدید تحریم ها حربه های دشمن برای فشار به ایران اسلامی است و دشمن امروز بیش از هر زمان دیگری و با انواع شرارت‌ها به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است‌.

امام جمعه زنجان لزوم هوشیاری آحاد جامعه را برای مقابله با جریان نفوذ مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه جریان نفوذ دشمن به‌دنبال رخنه در جامعه است، گفت:  آمریکا تلاش دارد به هر نحو ممکن به خواسته خود برسد، اما اگر کوتاهی شود و عقب‌نشینی کنیم، آنها جری‌تر خواهند شد به همین جهت باید هوشیارتر از همیشه در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنیم.

خاتمی در ادامه لزوم تقویت وحدت شیعه و سنی در جامعه مورد تاکید قرار داد و  یادآور شد: مقام معظم رهبری در طول سی سال گذشته اصولی را تبیین کرده‌اند که زمینه‌ساز وحدت و اتحاد بین شیعه و سنی شده است.

وی  افزود:  باید به مشترکات شیعه و سنی  تاکید شود و  اجازه ندهیم تا دشمنان از برخی مسائل در راستای اختلاف افکنی استفاده کنند.

امام جمعه زنجان هفته وحدت را فرصت مناسبی برای تقویت مقوم های وحدت بین شیعه و سنی عنوان کرد و گفت: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی از راهبردهای اساسی دشمن است و همه  باید شیعه و سنی باید درمقابل توطئه‌های بدخواهام جهان اسلام هوشیار باشند.

خاتمی در ادامه با بیان اینکه دانش آموزان  اصلی ترین نقش را در ساخت آینده ایران و توسعه کشور در بخش های مختلف دارند،  افزود:  مقام معظم رهبری در جمع دانش آموزان فرمودند که این کشور متعلق به جوانان است و جوانان باید با قدرت کشور را حفظ کنند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4766170/ملت-ایران-از-حربه-ها-و-توطئه-های-دشمنان-هراسی-ندارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.