خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ حضور آمریکا در منطقه آثار شومی به همراه دارد
اخبار زنجان/ حضور آمریکا در منطقه آثار شومی به همراه دارد

اخبار زنجان/ حضور آمریکا در منطقه آثار شومی به همراه دارد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابهر به سالروز امامت و ولایتی حضرت مهدی (عج) اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین وظایف ما گسترش فرهنگ مهدویت و زمینه‌سازی ظهور و فرج امام عصر (عج) است که در این بخش باید راهبردی اساسی و روشن مثل تبیین و ترویج فرهنگ انتظار و آسیب‌شناسی و دشمن‌شناسی داشته باشیم.

وی با بیان این‌که برای ارتباط با حضرت مهدی (عج) باید در خودمان سنخیت ایجاد کنیم، افزود: این امر بدان معناست که انسان در خصوصیات و ویژگی‌های شخصی و اخلاقی، خود را چنان پاک کند که از نظر روحی با مولایش  سنخیت پیدا کند؛ به طوری که اگر سنخیت حاصل شود، راه ملاقات و ارتباط باز می‌گردد.

امام جمعه ابهر افزود: ذات اقدس احدیت به ما وعده و امید نصرت داده و این دین می‌تواند جوابگوی همه بشر باشد و خود را از هر خطری محفوظ نگه دارد. اما امروزه حفظ و صیانت از این دین به ما سپرده شده است همه وظیفه دارند تلاش و کوشش کنند حتی ذره‌ای با خون پاک شهدا بازی نشود.

رحیمی تاکید کرد: هفته پدافند غیرعامل و آموزه‌های دینی به ما می‌گوید آن‌چنان آماده باشید که هیچ خطری شما را تهدید نکند و دشمنان نیز از شما بترسند.

امام جمعه ابهر با اشاره به اقدامات خصمانه آمریکا و اسرائیل، تصریح کرد: حضور آمریکا در منطقه مانند آفتی است که آثار شومی به همراه خواهد داشت. آمریکا ویروسی دارد که به هرجا وارد شود یقینا آنجا را سرطان فراخواهد گرفت و درمان آن بسیار پرهزینه خواهد بود.

رحیمی با بیان این‌که ملت عراق برادران ما هستند، افزود: توصیه ما به همه برادران‌مان این است که از قرآن و عترت و از مرجعیت جدا نشوند؛ چراکه ما دشمنان مشترک و خون‌خواری داریم به نام آمریکا و اسرائیل که طبق بیان قرآن هر روز در حال توطئه علیه ما هستند و لذا همه در مقابل این خطر باید هوشیار باشند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4766236/حضور-آمریکا-در-منطقه-آثار-شومی-به-همراه-دارد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.