خانه » اخبار » ۱۳ آبان روز تبلور و بیداری وهوشیاری ملت بزرگ ایران است
۱۳ آبان روز تبلور و بیداری وهوشیاری ملت بزرگ ایران است

۱۳ آبان روز تبلور و بیداری وهوشیاری ملت بزرگ ایران است

به گزارش «ابهرآنلاین» و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت الاسلام جعفر رحیمی با اشاره به فرا رسیدن روز ۱۳ آبان،  گفت: این روز، روز ماندگار در تاریخ انقلاب عاشورایی ملت بزرگ ایران روز پر پیام برای بشریت تحت ظلم و ستم طاغوتیان و یزیدیان زمان، روز فریاد و مبارزه و اقدام عملی علیه استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه  سیزدهم آبان، روز تبلور و بیداری وهوشیاری ملت بزرگ ایران و روز فریاد علیه استکبار و تبیین شعار مرگ بر آمریکا در فضای آسمان ایران اسلامی است، افزود: تبعید امام به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ کشتار دانش آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ سه رویداد متفاوت بودند. ولی هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند. هویت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار جهانی و عوامل آن است.

رحیمی ادامه داد: روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار نامیده می‌شود. و ملت بزرگ و عزیز ما هیچ موقع جنایات آمریکا را از ذهن خود پاک نکرده نخواهد کرد.

امام جمعه ابهر در ادامه به هفته وقف اشاره کرد و اظهار داشت: وقف، یک احسان ماندگار، یک صدقه جاریه، و یک خیر مستمر می‌باشد که در طول تاریخ حیات انسانی به صورت خدمت به دیگران، مساعدت به انسانها، و خیر رسانی به همنوعان وجود داشته است.

رحیمی گفت: همه ادیان الهی بر این سنن حسنه تاکید فراوان داشته‌اند. دین اسلام نیز با تاکید بر احسان، ایثار، صدقه خیر، باقیات صالحات و بالاخره وقف تلاش نموده است انسان‌ها را به مشارکت فراتر در مدیریت جامعه بخصوص در حوزه عمومی و امور عام المنفعه ترغیب کنند.

وی  از موقوفه خواری بعضی‌ها به ویژه دولتمردان انتقاد کرد و افزود: چرا دین و آخرت خود را به دنیای دیگران می‌فروشید چرا با نیت واقفین محترم ستیز می‌کنید.

رحیمی با توصیه به احیای سنت وقف، گفت: حدود ۳۰ درصد مواد غذایی در ایران ضایع می‌شود که این مقدار، غذای ۲۱ میلیون نفر و و معادل ۶۰ درصد از درآمدهای نفتی کشور در بودجه سال ۹۵ است. علاوه بر این اتلاف محصولات کشاورزی ایران حدوداً ۲ برابر میانگین جهانی است.

امام جمعه ابهر گفت: فرهنگ سازی عمومی، ترویج آموزه‌های دینی، فراهم نمودن زیرساخت‌های مناسب در عرصه تولید باکیفیت، بسته‌بندی و توزیع مواد غذایی، ایجاد صنایع تبدیلی برای محصولات کشاورزی و غذایی و ارزش افزوده‌ی آن‌ها، تلاش برای صادرات مواد غذایی به بازارهای خارجی به‌خصوص بازارهای منطقه‌ای؛ چهار راه حل این معضل است.

 رحیمی در ادامه  از سخنان نسنجیده بعضی از مقامات به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: مطهری نماینده مجلس تعطیلی روز آخر ماه صفر را بی عقلی توصیف می‌کند. بنده به این نماینده مجلس می گویم کاش شما به جای اظهار نظر در مورد آخرین روز ماه صفر، غیرتی به خرج می‌دادید در رابطه با تعطیلی کارگاه‌های تولیدی اظهار نظر می‌کردید و می‌گفتید چرا این کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی را به این روز سیاه انداخته‌ایم.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4760380/۱۳-آبان-روز-تبلور-و-بیداری-وهوشیاری-ملت-بزرگ-ایران-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.