استاندار زنجان: تکمیل پروژه های عمرانی زنجان به ۱۵ سال زمان نیاز دارد

ابهرآنلاین: استاندار زنجان گفت: اتمام پروژه های عمرانی این استان حتی در صورت تخصیص اعتبارات ۱۰۰ درصدی به ۱۵ سال زمان نیاز دارد.

مطالب خواندنی:

 به گزارش ایرنا جمشید انصاری روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: بر اساس سیاستها و برنامه های اتخاذ شده پروژه های عمرانی با پیشرفت مناسب که جز ماموریت های دولت اعلام شده در سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.استاندار زنجان1

وی یادآورشد: امسال و با وضعیت نابسامان بودجه سال جاری یک چهارم اعتبارات و به عبارتی ۲۶ درصد منابع به حوزه عمرانی تخصیص داده شد.

انصاری افزود: بودجه پیش‎بینی شده برای سال ۹۲ رقمی معادل ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بود که فقط ۶۰ درصد آن یعنی ۱۳۰ هزار میلیارد تومان محقق شد.

وی اظهار کرد: برای اجرای پروژه‎های عمرانی چه در سطح ملی و چه پروژه‎های استانی مشکل تامین منابع وجود دارد .

عضو شورای عالی اداری کشور همچنین به گزارش آمار نیروی انسانی دولت اشاره کرد و گفت: آمار نگران کننده ای در ارتباط با وضعیت نیروی انسانی دولتی وجود دارد که بر اساس آمار سال ۷۸ آمار فعالان و شاغلان دستگاه‎ها و شرکت‎های دولتی به جز نیروهای مسلح دو میلیون و ۳۶۰ هزار و آمار بازنشستگان در این سال ۵۰۰ هزار نفر بود.

وی اظهار کرد: بر اساس آمار سال ۹۱ ، یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مشمولین استفاده از خدمات صندوق بازنشستگی کشور است که آمار نیروی دولتی در همین سال دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر است.

انصاری افزود: ادغام برخی از دستگاه ها که با هدف کوچک کردن ساختار دولتی بود، در حالی صورت گرفت که مجموع نیروهای مشغول در این دستگاه‏ها حتی بیش از تعداد نیروهای مجود بود.

وی یادآورشد: طی سال آینده در نحوه جذب و به کار گیری نیروهای انسانی در سازمان ها و دستگاههای اجرایی بازنگری جدی صورت می گیرد.

معاون توسعه منابع انسانی استاندار زنجان نیز گفت: بر اساس نظر سنجی های انجام گرفته مردم شهرستان طارم بیشترین رضایت از خدمات ارایه شده از واحدهای اجرایی و کمترین رضایت به ترتیب به شهرهای ایجرود،ماهنشان، خرمده ، ابهر ، زنجان و خدابنده اختصاص دارد.

بهرام جلیل خانی افزود: کسب اطلاع مردم از تلفن گویای در دستگاههای اجرایی کاربرد چنداین ندارد و بر اساس آمارسنجی کسب اطلاعات مراجعه کنندگان در ادارات ۱۵ درصد از طریق تابلوی راهنما، ۱۹ درصد از باجه اطلاعات بوده است.

وی اظهار کرد: ۷۵ درصد پاسخگویان خواستار انجام وظایف دستگاههای اجرایی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی بودند، این در حالی است که هم اکنون تنها ۲۵ درصد فعالیت ها در این بخش صورت الکترونیکی انجام می گیرد.

انتهای پیام/

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.