خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/ عظمت پیاده روی اربعین نشان از اقتدار مسلمانان است
اخبار زنجان/ عظمت پیاده روی اربعین نشان از اقتدار مسلمانان است

اخبار زنجان/ عظمت پیاده روی اربعین نشان از اقتدار مسلمانان است

به گزارش خبرنگار «ابهرآنلاین»، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با بیان اینکه  عظمت پیاده روی اربعین نشان از اقتدار و عزت شیعیان در برابر دشمنان جهان اسلام است و نماد باشکوه از وحدت مسلمانان جهان است، گفت: پیاده‌روی اربعین ریشه تاریخی دارد و از مهم‌ترین  دستاوردهای آن حفظ شعائر الهی و ایجاد همبستگی است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین در چند سال گذشته شکوه فوق‌العاده‌ای داشته است، افزود:  مقام معظم رهبری در دیدار موکب داران عراقی، پیاده‌روی اربعین را نشانه اراده پروردگار بر نصرت الهی خواندند و بر لزوم باشکوه تر شدن مراسم تأکید کردند.

خاتمی با بیان اینکه دشمنان در آستانه برگزاری پیاده روی اربعین با ایجاد توطئه  تلاش  داشتند  این حرکت عظیم و باشکوه را تحت تأثیر قرار دهند، ادامه داد: شیفتگان و دلدادگان مکتب حسین (ع) با شعار حب الحسین یجمعنا مسیر پیاده روی را طی می‌کنند.

امام جمعه زنجان با بیان اینکه پیاده روی اربعین، نماد شور و شعور حسینی و پاسخ به ندای «هل مِن ناصر یَنصُرُنی» امام حسین (ع) است، گفت: بیش از ۲۰ میلیون  زائر با پای پیاده، کوچک و بزرگ مسلمان و غیر مسلمان زرتشتی و مسیحی در کنار هم با عشق در مسیر پیاده روی قدم برمی‌دارند تا در اربعین حسینی، بین الحرمین باشند.

خاتمی با بیان اینکه پیاده روی اربعین ریشه تاریخی دارد و در طول تاریخ  شیعیان به زیارت اربعین رفته‌اند، یادآور شد: جابر ابن عبدالله انصاری، پایه‌گذار راهپیمایی اربعین است و ایشان به همراه چند تن دیگر، اولین گروهی بود که پس از شنیدن خبر شهادت امام حسین (ع) برای زیارت آن حضرت از مدینه به سوی کربلا حرکت کرد.

امام جمعه زنجان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با نخبگان و دانشمندان مبنی بر تلاش یک جریان بددل و بدخواه برای انکار جهش علمی و یاس‌آفرینی، افزود:  حرکت علمی ایران نیازمند استمرار است و مقام معظم رهبری همواره به این امر تاکید دارند. 

وی بر لزوم توجه به مطالبات نخبگان و رفع مشکلات و چالش‌های فراروی نخبگان تأکید کرد و گفت: مسئولان  باید در جهت رفع مشکلات این قشر فرهیخته کشور گام بردارند.

خاتمی با بیان اینکه در حال حاضر جوانان نخبه و دانشمند ایرانی در بخش‌های مختلف به دستاوردهای ارزشمندی رسیده‌اند، گفت: با وجود دشمنی آمریکا و ایجاد تحریم‌ها و موانع متعدد، قدم‌های بلندی در کشور برداشته شده است.

امام جمعه زنجان با اشاره به روز ۲۴ مهر، آغاز هفته پیوند اولیا و مربیان، گفت: خانواده، مدرسه و دانش‌آموزان سه ضلع مهم و تأثیرگذار برای  رشد و توسعه کشور هستند و در صورت وجود تعامل صحیح و هدفمند بین این سه بخش، کشور می‌تواند در بخش های مختلف به توسعه پایدار برسد.

خاتمی تاکید کرد: وجود نیروی انسانی توانمند  عامل توسعه جامعه در بخش های مختلف است و استقلال، رونق اقتصادی، توسعه اجتماعی، فرهنگی، علمی و نظامی در سایه تلاش نیروی انسانی محقق می‌شود.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4743468/عظمت-پیاده-روی-اربعین-نشان-از-اقتدار-مسلمانان-است

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.