خانه » اخبار » اخبار زنجان » اخبار زنجان/  اربعین انتظار سبز مهدوی و مقاومت سرخ حسینی را با هم نشان می‌دهد
اخبار زنجان/  اربعین انتظار سبز مهدوی و مقاومت سرخ حسینی را با هم نشان می‌دهد

اخبار زنجان/  اربعین انتظار سبز مهدوی و مقاومت سرخ حسینی را با هم نشان می‌دهد

به گزارش خبرگزاری «ابهرآنلاین» و به نقل از فتر امام جمعه قیدار، حجت‌‎الاسلام علی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه شهر قیدار  با بیان اینکه اربعین انتظار سبز مهدوی و مقاومت سرخ حسینی را با هم نشان می‌دهد، گفت: حضور در پیاده‌روی اربعین از توصیه‌های موکد ائمه است که همواره برای آن فضیلت مضاعف پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد:یکی از مهم‌ترین زمینه‌های ظهور امام تقویت ارتباط بین مومنان است و تا وحدت جمعی بین همه مسلمانان شکل نگیرد، امام ظهور نمی‌کند به واسطه حب الحیسن یجمعنا زائران از اقصی نقاط عالم با زبان‌ها رنگ و مذهب‌ها و ملیت‌های مختلف دور همدیگر جمع می‌شوند و بین آنها یک «ابهرآنلاین»بانی و برادری عجیبی ایجاد می‌شود.

موسوی با اشاره به هفته انجمن اولیا و مربیان گفت:وقتی کودک به مدرسه گام می‌گذارد دومین فضای تربیتی او شکل می‌گیرد. تا قبل از مدرسه مربّی کودک، تنها پدر و مادر او بودند، ولی بعد از ورود به مدرسه معلم و مدرسه نیز به حلقه مربیان او افزوده می‌شوند.

امام جمعه قیدار با اشاره به فرا رسیدن هفته سلامت روان، افزود: اسلام وجود آدمی را متشکل از دو بعد روانی و جسمانی معرفی می کند و سلامت هر یک را در گرو دیگری و متاثر از آن می‌داند.

موسوی به حمله ترکیه به شمال سوریه اشاره کرد و گفت: چند روزی است که ارتش ترکیه از طریق هوایی، توپخانه‌ای، پهپادی و زمینی کردهای سوری را مورد تهاجم قرار داده است.

وی  افزود:حمله ترکیه به شمال سوریه و کردهای آن، یک خطای راهبردی در سیاست خارجی ترکیه است که بیشترین زیان را نصیب خود ترکیه خواهد کرد.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه حمله ارتش ترکیه به کردهای سوری یک درس مهم و بزرگ به فریفتگان سراب وعده‌های شیطان بزرگ آمریکا دارد، ادامه داد: ترامپِ تاجر این بار نیز بر اساس منطق کاسبکارانه خود، عملا پشت کردهای سوریه را که سال‌ها با دولت سوریه سر ناسازگاری داشته و با او مقابله کرده بودند، خالی کرده و آنان را بی پناه گذاشت.

موسوی تاکید کرد: از خباثت‌های ذاتی شیطان بزرگ این است که به دوستانش هم رحم نمی‌کند و بر اساس سیاست کاسب‌کارانه خود در بزنگاه‌ها خیانت می‌کند و از پشت خنجر می‌زند.

اخبار لحظه به لحظه شهرستان ابهر را در ابهرآنلاین پیگیری کنید.
منبع: https://www.mehrnews.com/news/4743372/اربعین-انتظار-سبز-مهدوی-و-مقاومت-سرخ-حسینی-را-با-هم-نشان-می-دهد

هر گونه کپی برداری آزاد می باشد.